Švarcman byl u Ferrari povýšen do role rezervního pilota. Bude ji sdílet s Giovinazzim

Scuderia Ferrari oznámila, že se jejím novým rezervním jezdcem pro F1 stal Robert Švarcman. Vedle něj bude tuto pozici i nadále zastávat bývalý jezdec Alfy Romeo Antonio Giovinazzi.
Švarcman byl u Ferrari povýšen do role rezervního pilota. Bude ji sdílet s Giovinazzim

Robert Švarcman, který dříve závodil pod ruskou vlajkou, ale od ruské invaze na Ukrajinu hájí barvy Izraele, není u Ferrari žádným nováčkem.

Od roku 2017 až do konce minulé sezony byl Švarcman členem jezdecké akademie italské stáje a vloni se s Ferrari F1-75 svezl ve dvou pátečních trénincích v rámci velkých cen.

„Je mi ctí, že jsem se stal rezervním jezdcem Scuderie Ferrari a že budu pokračovat ve své cestě s rodinou Ferrari,“ uvedl na Instagramu 23letý Švarcman, který letos bude povinnosti náhradníka kombinovat s účastí v gétéčkovém šampionátu GT World Challenge Europe.

Vedle Švarcmana bude roli rezervy Scuderie pro F1 plnit i 29letý Antonio Giovinazzi, jehož zároveň čeká výzva v rámci nového programu Ferrari s vozem kategorie hypercar, se kterým se Ital představí i ve 24hodinovce v Le Mans. 

Fuoco a Rigon vývojovými jezdci

Společně se jmény rezervních jezdců potvrdilo Ferrari i své vývojové jezdce, kteří se budou primárně věnovat práci na simulátoru. I v roce 2023 jimi budou Italové Antonio Fuoco a Davide Rigon.

Fuoco navíc bude za maranellskou značku závodit s vozem hypercar v šampionátu vytrvalostních závodů, zatímco Rigon bude jezdit po boku Švarcmana s vozem Ferrari 296 GT3 v seriálu GT World Challenge Europe.

Další článek: Lando Norris: Neočekávám, že bych měl v dohledné době bojovat o titul

Témata článku: ,