Sutilovi by záznam v trestním rejstříku v návratu do F1 nebránil

Adrian Sutil se ujistil, že by mu jeho trest nebyl překážkou při výkonu povolání jezdce formule 1. Teď už mu schází jen podpis na smlouvě.
Sutilovi by záznam v trestním rejstříku v návratu do F1 nebránil

Sutil byl na začátku roku odsouzen k 18měsíční podmínce a pokutě 200 tisíc eur za ublížení na zdraví spolumajitele Lotusu Erica Luxe při potyčce v šanghajském nočním klubu. Je si ale jistý, že by mu to z právního hlediska práci jezdce formule 1 nekomplikovalo.

"Ne, zkontrolovali jsme to u všech zemí a problémy s cestováním bych neměl. Všechny moje problémy se vyřešily minulou zimu a teď jsem připravený na nový začátek," řekl pro BBC.

Tím novým začátkem samozřejmě myslí druhou kariéru u Force Indie, se kterou stále jedná. Spolumajitel stáje Vidžaj Mallya už dříve naznačil, že Sutil patří mezi favority na volné místo po Nicu Hülkenbergovi, ale potvrzení zatím nepřišlo.

"Počítá se podpis. Oni vědí, kdo jsem a jak se mnou pracovat, v posledních pěti letech jsme získali hodně zkušeností," řekl. "Není toho moc co říct, je to na Vidžajovi, je to jeho rozhodnutí. Snad udělá to správné a já budu ve voze."

"Jsem celkem uvolněný, vím, jak tuto situaci zvládnout, udělal jsem maximum, co jsem v tuto chvíli udělat mohl, a teď je na nich, aby rozhodli, jestli tu sedačku dostanu."

Německý závodník dodal, že mu trochu pomohl návrat Kimiho Räikkönena, protože se ukázalo, že přestávka v jezdcově kariéře nemusí mít žádné negativní dopady na výkonnost.

Diskuze (22) Další článek: Vánoce u Ferrari v Maranellu