Sutila zbrzdila penalizace, Liuzzimu není dobře

Ale Suzuka Force Indii zase sedí.
Klepněte pro větší obrázekForce India se zdá být zpět ve formě. Adrian Sutil se do zítřejší Velké ceny Japonska kvalifikoval čtvrtý. Tonio Liuzzi zůstal po problémech devatenáctý.

„Na těchto typech tratí bývá naše auto dobré. Zatím máme úspěšný víkend, ale i tak jsme nečekali, že bychom mohli být v první pětce. Čtvrté místo je skvělé,“ pochvaloval si Sutil.

Jeho radost mu ale pár hodin po kvalifikaci pokazili komisaři, kteří ho na roštu posunuli dozadu o pět míst. Projížděl kolem jedné z nehod příliš rychle. Po rozsáhlých úpravách startovní listiny se nakonec Sutil ocitl osmý.

Tonio Liuzzi se v japonské Suzuce trápí. Ráno měl potíže s převodovkou a nakonec ji musel celou vyměnit. Skončil devatenáctý, na roštu bude poslední.

„Nemohli jsme otestovat všechno, co jsme potřebovali, včetně měkkých pneumatik, a to nás stálo hodně,“ poznamenal. „Kluci odvedli skvělou práci, ale v kvalifikaci jsem přesto trpěl nedotáčivostí a nebylo to stoprocentní. Navíc mi dnes není moc dobře,“ postěžoval si.
Další článek: Vettel, Trulli i Hamilton mají podobné množství paliva

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10