Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Navzdory faktu, že přestupuje k papírově horšímu týmu, je Adrian Sutil přesvědčený, že si u Sauberu výsledkově polepší.
Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Sutil udělal krok, který přesně před rokem udělal Nico Hülkenberg, přestoupí z Force Indie do Sauberu. A to i když se Hülkenberg zklamal a po roce se do indické stáje vrací.

"Ano, cítil jsem, že je čas na změnu, a tvrdě jsme pracovali měsíce, abychom ji realizovali," uvedl Sutil pro oficiální stránky formule 1. "Bude to zajímavá zkušenost, až uvidím, jak funguje jiný tým."

Sutil totiž doposud závodil ve formuli 1 jen pro Force Indii a její předchůdce. Na přestupu pracoval dlouho.

"V kontaktu jsme byli dlouhou dobu. Jak jsem právě řekl, přál jsem si změnu po šesti dobrých letech u Force Indie a Sauber byl mojí prioritou. Můj manažer s nimi byl v kontaktu od podzimu, zhruba v tu dobu jsem poprvé navštívil továrnu v Hinwilu."

Sídlo švýcarské stáje se nachází jen hodinu cesty autem o Sutilova bydliště. Do továrny proto chce jezdit často a pracovat na zlepšení. Protože Sauber letos neměl nejlepší sezónu.

Německý pilot ale věří, že se všechno podaří. "Jsem přesvědčený, že nás čeká úspěšné období, a já se hodně těším na své první pódium! Sauber v minulosti získal pódiová umístění, a to je přesně to, co chci."

Na závěr Sutil přiznal, že o nových vozech zatím nic moc neví. "Abych byl upřímný, vím jen, že Sauber už prošel nárazovými testy. Víc jsem zatím neviděl a o voze Force Indie 2014 nevím nic."

Další článek: Změna pneumatik vyhnala Mercedes do opačného extrému

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10