Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Navzdory faktu, že přestupuje k papírově horšímu týmu, je Adrian Sutil přesvědčený, že si u Sauberu výsledkově polepší.
Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Sutil udělal krok, který přesně před rokem udělal Nico Hülkenberg, přestoupí z Force Indie do Sauberu. A to i když se Hülkenberg zklamal a po roce se do indické stáje vrací.

"Ano, cítil jsem, že je čas na změnu, a tvrdě jsme pracovali měsíce, abychom ji realizovali," uvedl Sutil pro oficiální stránky formule 1. "Bude to zajímavá zkušenost, až uvidím, jak funguje jiný tým."

Sutil totiž doposud závodil ve formuli 1 jen pro Force Indii a její předchůdce. Na přestupu pracoval dlouho.

"V kontaktu jsme byli dlouhou dobu. Jak jsem právě řekl, přál jsem si změnu po šesti dobrých letech u Force Indie a Sauber byl mojí prioritou. Můj manažer s nimi byl v kontaktu od podzimu, zhruba v tu dobu jsem poprvé navštívil továrnu v Hinwilu."

Sídlo švýcarské stáje se nachází jen hodinu cesty autem o Sutilova bydliště. Do továrny proto chce jezdit často a pracovat na zlepšení. Protože Sauber letos neměl nejlepší sezónu.

Německý pilot ale věří, že se všechno podaří. "Jsem přesvědčený, že nás čeká úspěšné období, a já se hodně těším na své první pódium! Sauber v minulosti získal pódiová umístění, a to je přesně to, co chci."

Na závěr Sutil přiznal, že o nových vozech zatím nic moc neví. "Abych byl upřímný, vím jen, že Sauber už prošel nárazovými testy. Víc jsem zatím neviděl a o voze Force Indie 2014 nevím nic."

Další článek: Změna pneumatik vyhnala Mercedes do opačného extrému

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen