Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Navzdory faktu, že přestupuje k papírově horšímu týmu, je Adrian Sutil přesvědčený, že si u Sauberu výsledkově polepší.
Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Sutil udělal krok, který přesně před rokem udělal Nico Hülkenberg, přestoupí z Force Indie do Sauberu. A to i když se Hülkenberg zklamal a po roce se do indické stáje vrací.

"Ano, cítil jsem, že je čas na změnu, a tvrdě jsme pracovali měsíce, abychom ji realizovali," uvedl Sutil pro oficiální stránky formule 1. "Bude to zajímavá zkušenost, až uvidím, jak funguje jiný tým."

Sutil totiž doposud závodil ve formuli 1 jen pro Force Indii a její předchůdce. Na přestupu pracoval dlouho.

"V kontaktu jsme byli dlouhou dobu. Jak jsem právě řekl, přál jsem si změnu po šesti dobrých letech u Force Indie a Sauber byl mojí prioritou. Můj manažer s nimi byl v kontaktu od podzimu, zhruba v tu dobu jsem poprvé navštívil továrnu v Hinwilu."

Sídlo švýcarské stáje se nachází jen hodinu cesty autem o Sutilova bydliště. Do továrny proto chce jezdit často a pracovat na zlepšení. Protože Sauber letos neměl nejlepší sezónu.

Německý pilot ale věří, že se všechno podaří. "Jsem přesvědčený, že nás čeká úspěšné období, a já se hodně těším na své první pódium! Sauber v minulosti získal pódiová umístění, a to je přesně to, co chci."

Na závěr Sutil přiznal, že o nových vozech zatím nic moc neví. "Abych byl upřímný, vím jen, že Sauber už prošel nárazovými testy. Víc jsem zatím neviděl a o voze Force Indie 2014 nevím nic."

Další článek: Změna pneumatik vyhnala Mercedes do opačného extrému