Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Navzdory faktu, že přestupuje k papírově horšímu týmu, je Adrian Sutil přesvědčený, že si u Sauberu výsledkově polepší.
Sutil věří, že se Sauberem dosáhne na své první stupně vítězů

Sutil udělal krok, který přesně před rokem udělal Nico Hülkenberg, přestoupí z Force Indie do Sauberu. A to i když se Hülkenberg zklamal a po roce se do indické stáje vrací.

"Ano, cítil jsem, že je čas na změnu, a tvrdě jsme pracovali měsíce, abychom ji realizovali," uvedl Sutil pro oficiální stránky formule 1. "Bude to zajímavá zkušenost, až uvidím, jak funguje jiný tým."

Sutil totiž doposud závodil ve formuli 1 jen pro Force Indii a její předchůdce. Na přestupu pracoval dlouho.

"V kontaktu jsme byli dlouhou dobu. Jak jsem právě řekl, přál jsem si změnu po šesti dobrých letech u Force Indie a Sauber byl mojí prioritou. Můj manažer s nimi byl v kontaktu od podzimu, zhruba v tu dobu jsem poprvé navštívil továrnu v Hinwilu."

Sídlo švýcarské stáje se nachází jen hodinu cesty autem o Sutilova bydliště. Do továrny proto chce jezdit často a pracovat na zlepšení. Protože Sauber letos neměl nejlepší sezónu.

Německý pilot ale věří, že se všechno podaří. "Jsem přesvědčený, že nás čeká úspěšné období, a já se hodně těším na své první pódium! Sauber v minulosti získal pódiová umístění, a to je přesně to, co chci."

Na závěr Sutil přiznal, že o nových vozech zatím nic moc neví. "Abych byl upřímný, vím jen, že Sauber už prošel nárazovými testy. Víc jsem zatím neviděl a o voze Force Indie 2014 nevím nic."

Další článek: Změna pneumatik vyhnala Mercedes do opačného extrému

23:33 | Kevin Magnussen (resp. jeho vůz) obsadili v kvalifikaci na Daytonu skvělé čtvrté místo. Pole získal další bývalý jezdec F1 Felipe Nasr.
16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.