Sutil: Věděli jsme, že bude těžké ubránit se Kimimu s KERS

Liuzzimu zarachotilo v převodovce a byl konec.
Klepněte pro větší obrázekForce India posbírala v Itálii pět dalších bodů. Adrian Sutil byl čtvrtý. Bodoval poprvé od Velké ceny Japonska v roce 2007. Tehdy ještě jezdil za Spyker.

V Monze Sutil startoval druhý, předjel ho ale Kimi Räikkönen a nakonec i jezdci Brawnu. „Věděli jsme, že bude těžké ubránit se Kimimu s KERS a pak jsem za ním zůstal trčet celý závod,“ poznamenal Sutil.

Jenson Button a Rubens Barrichello zase těžili ze strategie na jednu zastávku v boxech. „Na jednu zastávku to dneska fungovalo lépe než na dvě,“ řekl Sutil.

Navíc když se snažil druhou zastávku v boxech stihnout dřív než Räikkönen, nedobrzdil správně a šťouchl do několika mechaniků. „Moc jsem na to přitlačil a šel pozdě na brzdy. Musím se svým mechanikům omluvit.“

Tonio Liuzzi dnes závodil poprvé od Velké ceny Brazílie 2007. Kvalifikoval se sedmý, ale vyřadila ho porucha. „Převodovka začala vydávat zvláštní zvuk a pak jsem ztratil tah,“ popsal Liuzzi.

„Tonio se předvedl jako skutečná hvězda. Jsem si jistý, že bude mít spoustu dalších příležitostí získat nějaké body. Adrian zajel úžasný závod,“ ocenil své jezdce šéf týmu Vijay Mallya. „V Singapuru můžeme zamířit vysoko. Víme, že máme dobré auto, forma nám vydrží,“ dodal.

Jindy průměrná Force India se nebývale vyšvihla před čtrnácti dny v belgickém Spa. Giancarlo Fisichella tam zajel pole position a skončil druhý. Jeho osm bodů bylo prvních v dvouleté historii týmu. Fisichellu si i díky tomu vyžádalo do svých služeb Ferrari.
Další článek: Třetí místo není pro Räikkönena ideální

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10