Sutil Trulliho manévr označil za hloupý

Liuzzi je rád, že dovezl auto do cíle.

Vitantonio Liuzzi kvůli výměně převodovky startoval až z posledního místa. Pokud tedy měl někdo získat body pro Force India, byl to Adrian Sutil. Tomu se kvalifikace vydařila náramně, vybojoval si třetí místo na startu. Německý závodník ovšem v závodech kolize přitahuje jako magnet. Jeho naděje vzaly za své už v prvním kole závodu, po kolizi s Jarnem Trullim...

"Start byl fajn. Ztratil jsem jednu pozici, když mě Kimi předjel z vnější stopy. V další zatáčce to bylo v pohodě. Pak ale Kimi narazil do Webbera a přišel o přední přítlačné křídlo. Jel jsem za ním, ale pak jsem dostal ránu zezadu a ztratil jsem kontrolu nad vozem. To se Trulli snažil probít z vnější strany. Byl to velmi hloupý manévr. Nebylo tam žádné místo a vůbec jsem ho neviděl. Nestálo to za to. Zbytečně mi to ukončilo závod. Jarno byl nepříčetný a řekl, že to byla má chyba. Řekl jsem mu, co se vlastně z mého pohledu stalo. Teď už je ale po všem. Bude se s tím muset nějak vyrovnat," řekl Sutil.

Liuzzi nebyl v jednoduché pozici, a tak doufal v déšť, který vozům Force India v letošní sezoně svědčí. Ten však nepřišel.

"Byl to hodně dlouhý závod, do kterého jsem nastoupil po výměně převodovky až z posledního místa. Při výjezdu safety caru jsme nasadili měkké pneumatiky. Ty jsme ale hned další kolo zase sundali, protože jsme nevěřili, že bychom s nimi mohli zajet delší úseky. Na tvrdší směsi jsem měl v úvodu závodu dobrou rychlost, ale po zastávce v boxech mě trápila přetáčivost, takže jsem se nemohl dostat před Giancarla. Ke konci jsem měl problémy s brzdami, ale aspoň jsme dokončili závod. Doufali jsme v příchod deště, protože nám to na mokru jde. Jak už to tak ale bývá, pršet nezačalo. Teď už se jen můžeme těšit do Abú Zabí," prohlásil Liuzzi.

Další článek: Räikkönenovi stříklo do oka palivo z Kovalainenovy hadice

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna