Sutil sní o startu v Le Mans

Německému pilotovi se zamlouvá myšlenka přesunu do Mistrovství světa vytrvalostních závodů (WEC), rád by se také zúčastnil slavného závodu 24h Le Mans.
Sutil sní o startu v Le Mans

Sauber se pro příští rok rozhodl kompletně vyměnit své jezdecké složení, novými piloty týmu se stali Marcus Ericsson a Felipe Nasr.

Letošní Sutilův kolega Esteban Gutiérrez si už místo našel, když bude testovacím a rezervním pilotem u Ferrari. Sutil se však bude muset poohlédnout jinde.

„Je tu spousta příležitostí v kategoriích, které jsou opravdu zajímavé - nemusí to být pouze formule 1,“ řekl Sutil Autosportu.

 Hülkenberg bude závodit v 24h Le Mans

 Hülkenberg bude závodit v 24h Le Mans

„Můj normální plán padl, musím se tedy porozhlédnout po jiných šampionátech. Jsem tomu velmi otevřený. Ať už se stane cokoliv, těším se na to. A i když příští rok nebudu závodit, budu šťastný chlap.“

„V dalším roce do formule 1 vstoupí tým Haas, což je také velmi zajímavý projekt. I seriál WEC může být zajímavý. Všichni si to jen pochvalují a já to také tak cítím. Vozy tam jsou rychlé a i celkem podobné formuli 1.“

„Rozhodně bych ve své kariéře rád závodil ve 24 hodinách Le Mans, Sleduji několik pilotů F1, kteří tam přestoupili a jsou velmi spokojení.“

„Nastupují tam samotné automobilky, což je dobré pro budoucnost pilota. Potřebujete spolehlivého partnera, se kterým můžete uzavřít dlouhodobý kontrakt a pracovat na svém zlepšení.“

„Je mi 31 let a ještě bych mohl pár sezón ve formuli 1 absolvovat. Strávil jsem tam určitý čas a jednou přijde okamžik, kdy se musíte posunout někam dál.“

Jedna pauza už Sutilovi pomohla

Sutil má na svém kontě zatím 128 startů ve F1, ani jednou však nevystoupil na stupně vítězů. V roce 2012 si dal Němec od závodění ve formuli 1 roční přestávku, která mu podle jeho slov pomohla. Není proto nervózní ani ze současné situace.

„Rok volna, který jsem měl, byl úžasný. Byly to skvělé okamžiky a jsem možná proto ve větší pohodě, než někteří další jezdci,“ pokračuje Sutil.

„Vzpomínám si na to, jak jsem se v roce 2011 trápil a nevěděl jsem, co bude v roce 2012. Teď už to mám za sebou a díky této zkušenosti jsem trochu klidnější. Sám jsem viděl, že život jde dál. Čím jste starší, tím víc si to uvědomíte.“

Pokud by se příští rok Sutil skutečně objevil v Le Mans, bude závodit proti dalšímu německému jezdci F1 Nicu Hülkenbergovi, který v příští sezóně bude pokračovat u Force India, ovšem na jeden závod si odskočí k Porsche do vytrvalostních závodů.

Další článek: Podle Räikkönena nemá smysl měnit jezdecký styl

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10