Sutil si stěžuje na nedostatek testování

Podle Adriana Sutila je divné, že tráví více času jezděním na svém PlayStationu než při testech s vozem formule 1.
Sutil si stěžuje na nedostatek testování

Během letošní sezóny jezdci absolvují čtyři dvoudenní testy. Příští rok budou tyto testy pouze dva a v roce 2016 budou mít týmy před sezónou ne tři čtyřdenní testy, ale jen dva.

„Trávíme více času na simulátoru, tedy ne já, já trávím čas na svém PlayStationu!” řekl Sutil. „Vzpomínám si, když jsme měli testy pneumatik, měli jsme spoustu nových sad a směsí na testování. Bylo to dražší, ale pro jezdce to bylo opravdu, opravdu pěkné.

Stále si to užívám. Během let nastaly nějaké změny, některé se vám líbí, jiné ne. Z jezdeckého pohledu jste ale nejšťastnější, když jezdíte, můžete testovat a opravdu dobře vůz poznat.

Sezónní testy se příští rok možná zase zruší

Sezónní testy se příští rok možná zase zruší

V tuhle chvíli je to ve formuli 1 docela těžké, během zimních testů máte tři nebo čtyři dny s tímhle autem a pak se musíte předvést. Pak uděláte v závodě chybu a najednou nejste dost dobrý, takže je to obtížná situace. Bylo by pěkné více jezdit.”

Diskuze (2) Další článek: S americkým týmem Haas jedná Alexander Rossi
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00