Sutil si přál déšť a závěr kvalifikace mu vyšel náramně

Liuzzi vjel do louže a havaroval.

Závěr kvalifikace na Velkou cenu Brazílie skvěle vyšel Adrianu Sutilovi, který si se svým monopostem Force India vyjel třetí místo na startu. Vitantonio Liuzzi vůz ve druhé části za hustého deště rozbil. Poté přišlo dlouhé přerušení kvalifikace a čekání na lepší počasí. Ital sice zůstal patnáctý, ale je možné, že tým se po havárii rozhodne vyměnit převodovku. Pak by byl Liuzzi penalizován ztrátou pěti míst na startu.

"V pátek jsme měli na suchu problémy a nevypadalo to dobře. Proto jsem chtěl déšť. A dostal jsem ho," radoval se Sutil. "Ve druhé části jsme za extrémního deště jeli velmi dobře a ve třetí jsem dokázal na konci zajet jedno dobré kolo, což stačilo na třetí místo."

Podle Němce bylo nejtěžší udržet si během čekání koncentraci. "Jsem rád, že jsem byl po tak dlouhém čekání konkurenceschopný," dodal.

Liuzzi přiznal, že byl ze své nehody poněkud překvapen. Ital ztratil kontrolu nad svým vozem a otřel se o boxovou stěnu. Poté se otočil a u vjezdu do Sennových esíček narazil zezadu do bariéry z pneumatik. "Nic takového jsem nečekal. Jel jsem v klidu za Kimim (Räikkönenem) a mohl sledovat jeho stopu," tvrdil Ital. "Najednou jsem uprostřed rovinky ve velké louži ztratil kontrolu nad vozem. Vůbec jsem se nedotkl brzdy. Najednou jsem couval z rovinky pryč. Nedá se nic dělat. I to je součást hry."

Interlagos je známý tím, že v případě deště zůstává na trati stojatá voda. To může být podle Liuzziho nebezpečné. "Ano, bylo to riskantní, ale to je OK. Problém je v tom, že to je kvalifikace. Nemůžete čekat (až se podmínky zlepší), protože to stojí čas. To se stává," dodal sportovně šampion formule 3000 z roku 2004.

Další článek: McLaren šlápl vedle v nastavení, startuje z předposlední řady

19:30 | Týmy musí měnit cestovní plány. Kvůli koronaviru nelze cestovat přes Hongkong a Singapur.
17:07 | Důsledek koronaviru: DTM přesouvá testy z Monzy na Hockehneim.
26. února | Sophia Floersch bude závodit ve F3 za tým Campos.
26. února | Vietnam podle Auto Motor und Sport zakázal vstup Italům na své území. Bahrajn zase zakazuje vstup těm, kteří přicestovali přes Dubaj či Singapur. Problém pro F1? Zatím nevíme.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února Kubica (1:16.942)
27. února Vettel (1:16.841)
28. února 09.00–18.00