Sutil si přál déšť a závěr kvalifikace mu vyšel náramně

Liuzzi vjel do louže a havaroval.

Závěr kvalifikace na Velkou cenu Brazílie skvěle vyšel Adrianu Sutilovi, který si se svým monopostem Force India vyjel třetí místo na startu. Vitantonio Liuzzi vůz ve druhé části za hustého deště rozbil. Poté přišlo dlouhé přerušení kvalifikace a čekání na lepší počasí. Ital sice zůstal patnáctý, ale je možné, že tým se po havárii rozhodne vyměnit převodovku. Pak by byl Liuzzi penalizován ztrátou pěti míst na startu.

"V pátek jsme měli na suchu problémy a nevypadalo to dobře. Proto jsem chtěl déšť. A dostal jsem ho," radoval se Sutil. "Ve druhé části jsme za extrémního deště jeli velmi dobře a ve třetí jsem dokázal na konci zajet jedno dobré kolo, což stačilo na třetí místo."

Podle Němce bylo nejtěžší udržet si během čekání koncentraci. "Jsem rád, že jsem byl po tak dlouhém čekání konkurenceschopný," dodal.

Liuzzi přiznal, že byl ze své nehody poněkud překvapen. Ital ztratil kontrolu nad svým vozem a otřel se o boxovou stěnu. Poté se otočil a u vjezdu do Sennových esíček narazil zezadu do bariéry z pneumatik. "Nic takového jsem nečekal. Jel jsem v klidu za Kimim (Räikkönenem) a mohl sledovat jeho stopu," tvrdil Ital. "Najednou jsem uprostřed rovinky ve velké louži ztratil kontrolu nad vozem. Vůbec jsem se nedotkl brzdy. Najednou jsem couval z rovinky pryč. Nedá se nic dělat. I to je součást hry."

Interlagos je známý tím, že v případě deště zůstává na trati stojatá voda. To může být podle Liuzziho nebezpečné. "Ano, bylo to riskantní, ale to je OK. Problém je v tom, že to je kvalifikace. Nemůžete čekat (až se podmínky zlepší), protože to stojí čas. To se stává," dodal sportovně šampion formule 3000 z roku 2004.

Další článek: McLaren šlápl vedle v nastavení, startuje z předposlední řady

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10