Sutil si dojel pro skvělé páté místo

Bodovaly oba vozy Force India i Kamuj Kobajaši. Jaime Alguersuari přišel o desáté místo penalizací, Pedro de la Rosa chybou. Pro Rubense Barrichella skončil třístý závod už v prvním kole.

Force India
Ve Spa se indickému týmu tradičně daří. Adrian Sutil tu letos dojel na skvělém pátém místě, Vitantonio Liuzzi se po penalizaci Jaimeho Alguersuariho posunul na desáté. Sutil věří, že ze závodu vytěžil maximum. "Nikdy jste nevěděl, jaké bude počasí. Když přišel déšť, někde byl lehčí, někde těžší, musel jsem se hodně soustředit, protože jsem musel neustále tlačit, zejména po restartech, kdy se pole vyrovnalo," připomněl Němec, který věří, že tým se může i nadále zlepšovat. Liuzzimu neseděly měkčí pneumatiky, proto se rozhodl brzy přezout na tvrdší. "Bylo to dobré rozhodnutí, ale když se mě snažil předjet Vettel, urazil mi přední křídlo. Tím jsme ztratili více než třicet sekund, jinak jsme mohli být minimálně osmí," myslí si Liuzzi, který nakonec bodoval díky penalizaci Alguersuariho. "Jsem rád, že jsem poprvé od Velké ceny Kanady opět na bodech. Tvrdě jsme bojovali, a umístění na bodech s oběma vozy je opravdu dobrá odměna za práci, kterou jsme v posledních týdnech odváděli," komentoval Ital opravený výsledek.

Sauber
Po nevydařené kvalifikaci mohou být u Sauberu určitě spokojeni. Kamuj Kobajaši dojel osmý. Pedro de la Rosa se až chybou v závěru připravil o bod, skončil dvanáctý a po Alguersuariho penalizaci se posunul na jedenácté místo. Japonec potvrdil svou formu. "Všechno mi vycházelo. Tým dělal velmi dobrá rozhodnutí při volbě správných pneumatik ve správný čas a zastávky nám dobře vycházely. Jsem rád, že jsem po včerejší kvalifikaci neudělal žádné chyby," pochvaloval si. Naopak Španěl se chybou připravil o body. "Byl jsem na gumách do extrémního mokra, ale déšť nebyl dostatečně silný a trať nebyla dostatečně mokrá, aby nedocházelo k poškozování těchto gum. Odešly rychle a když jsem se snažil předjet Vitalije Petrova, vyjel jsem do kačírku a ztatil dvě místa," vzpomínal de la Rosa, kterému nevyšla volba pneumatik ani při první zastávce, kdy nasadil nejdříve přechodné a posléze jel pro slicky.

Toro Rosso
Původně se Jaime Alguersuari radoval z desátého místa, ale díky penalizaci za zkrácení šikany při předjíždění Liuzziho klesl na místo třinácté. Závod považuje za nejvíce vzrušující, jaký kdy absolvoval. Sébastien Buemi se naopak posunul na místo dvanácté. Lepší výsledek ho stála kolize v prvním kole, při které mu jeden ze soupeřů poškodil levou zadní pneumatiku a difuzor. "Pak jsem zkoušel různé varianty nastavení předního křídla, byl jsem hodně přetáčivý a auto se obtížně řídilo, takže jsem bohužel nemohl být lepší," litoval Švýcar.

Williams
Nico Hülkenberg měl problémy s ovládáním plynu, navíc mu při zastávce v boxech zhasl motor. I pro zkušeného Rubense Barrichella, který ve Spa absolvoval svou třístou grand prix, bylo těžké vyrovnat se s nástrahami počasí. "Když jsem dorazil do Blanchimont, bylo úplně mokro. Šlápl jsem na brzdu, ale i když to bylo celkem brzy, nepodařilo se mi zastavit. Auto pak pokračovalo přímo na Alonsa, kterému se omlouvám," kál se jubilant.

Další článek: V souboji nových týmů triumfoval Heikki Kovalainen

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.