Sutil si dal za cíl pro letošní sezónu umístění na stupních vítězů

Adrian Sutil má po roční přestávce vysoké ambice, letos chce překonat své výsledky ze své poslední sezóny ve formuli 1 a podívat se na pódium.
Sutil si dal za cíl pro letošní sezónu umístění na stupních vítězů

Sutil se sice vrací do kokpitu po vynechané sezóně 2012, ale ne vše je pro něj nové.

"Všechno se to stalo velmi rychle, ale dostalo se mi vřelého přivítání a je dobré znovu vidět mnoho spokojených a známých tváří," uvedl. "Je zřejmé, že tým vyrostl, ale já pracuji se svým starým závodním inženýrem (Bradem Joycem) a v tomto týmu si pořád připadám jako doma."

"Je to nový začátek, moje druhá šance ve formuli 1, a já mám v úmyslu tuto příležitost co nejlépe využít."

Force India nominovala Sutila až v průběhu zimních testů, takže si zajezdil méně než týmový kolega Paul di Resta. Přesto se cítí připravený.

"V testech jsem ve voze strávil jen tři dny, ale už se v něm cítím dobře. Je velmi dobře ovladatelný a vyvážení je dobré. Ještě toho musím hodně pochopit, hlavně co se týče pneumatik, ale už jsme na tom dobře."

"Je těžké si pro tento víkend stanovit cíl, ale mým cílem pro tuto sezónu je překonat mé výkony z roku 2011 a získat pódiová umístění. Takže rok musíme začít dobře, mít vysoké cíle a využít příležitosti."

Rozhodnutí vybrat si Sutila vedení Force Indie zatím nelituje. Spojení s Di Restou se v minulosti už osvědčilo.

"V zimě jsme o tom rozhodnutí dlouho a pečlivě přemýšleli, ale jsem si jistý, že jsme si vybrali správně," prohlásil spolumajitel týmu Vidžaj Mallya.

"Adrian je velmi rychlý a s tímto týmem má skvělou historii. Je s námi od úplného začátku a je opravdovou součástí této rodiny. Jeho výkony v zimních testech v Barceloně zapůsobily na všechny, okamžitě měl skvělou rychlost."

Další článek: Až Webber skončí u Red Bullu, do horšího týmu asi nepůjde

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.