Sutil s hledáním nového zaměstnavatele nepospíchá

Adrian Sutil má od minulého týdne jistotu, že příští rok nebude závodit pro Force Indii. I když neví, kde bude v budoucnu působit, zůstává v klidu.
Sutil s hledáním nového zaměstnavatele nepospíchá

Sutil musí uvolnit místo Hülkenbergovi, kterého Force India nominovala vedle di Resty. Německý závodník je tedy zatím bez místa. "Nepanikaříme, máme čas do 7. února, než začnou testy," řekl jezdcův manažer Manfred Zimmermann pro německou televizi Sport1.

Sutilovi jsou dávány největší šance u Williamsu na místě Rubense Barrichella. Také se objevily spekulace, že by si mohl německý závodník najít angažmá jen na jeden rok s vidinou přestupu k Ferrari v roce 2013.

"Nebylo by vůči našim partnerům seriózní, kdybychom veřejně uváděli jména," odmítl Zimmermann prozradit, s kým jménem svého svěřence jedná. Věří však, že je vše na dobré cestě.

"Nedá se hovořit o nejisté budoucnosti, Adrian věří, že bude ve formuli 1 pokračovat. Vyčkáváme v klidu, máme různé možnosti a vybereme tu nejlepší. Adrian je dost mladý na to, aby ve formuli 1 pokračoval mnoho dalších let," dodal.

Další článek: Ferrari se zlepší dvakrát víc než Red Bull, věří Alonso

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen