Sutil potvrdil přestup k Sauberu

Po svém návratu do formule 1 vydržel Adrian Sutil u týmu Force India jen jeden rok, od příští sezóny bude hájit barvy Sauberu.
Sutil potvrdil přestup k Sauberu

Sutil říkal už od konce sezóny, že smlouvu na příští rok má, jen nesměl říct s kým. Teď oficiálně potvrdil Sauber.

"Jsme potěšeni, že jsme mohli podepsat s Adrianem, zvlášť proto, že jsme s ním chtěli pracovat už delší dobu," řekla šéfka týmu Monisha Kaltenbornová. "Adrian navštívil továrnu už na konci září, aby se podíval na infrastrukturu."

"Adrian je nejen velmi rychlý, ale také přináší hodně zkušeností, což je vzhledem k pravidlům pro příští rok velmi důležité."

Pro německého závodníka to bude sedmá sezóna ve formuli 1 a první u jiného týmu, než je Force India a její předchůdci.

"Po šesti dobrých letech u Force Indie s mnoha vrcholy je teď čas pustit se do nové výzvy," uvedl. "Jsem odhodlaný odvést svůj díl práce, abychom měli se Sauberem společnou úspěšnou budoucnost."

"Dlouhá a úspěšná tradice v motorsportu spolu s působivou továrnou a jedním z nejlepších aerodynamických tunelů ve formuli 1 mě dlouho fascinovaly."

Kdo bude Sutilovým týmovým kolegou, Sauber zatím neoznámil. Podle původních plánů by jím měl být Sergej Sirotkin, ale vedení švýcarské stáje stále čeká, jak se vyvine jeho situace.

Další článek: Týmy smějí do tréninků nasadit čtyři jezdce