Sutil poranil při rvačce jednoho z šéfů Genii

Adrian Sutil se dostal v Šanghaji po GP Číny do konfliktu s Ericem Luxem, který je pravou rukou majitele týmu Renault Gérarda Lopeze. Incident skončil zraněním.
Sutil poranil při rvačce jednoho z šéfů Genii

Teprve po Grand Prix Turecka se začaly objevovat informace o incidentu, který se stal už po závodě v Číně. Adrian Sutil se popral s Ericem Luxem a poranil ho.

"Můžu potvrdit, že v neděli po čínské GP došlo k incidentu, do kterého byl zapojen Eric Lux. Lotus Renault GP to ale nebude komentovat, protože se jedná o soukromou záležitost mezi Ericem Luxem a tou druhou osobou," uvedl tým pro 422race.com.

Adrian Sutil pak za sebe potvrdil, že tím druhým aktérem byl on. "Po Grand Prix Číny 17. dubna 2011 jsem se zúčastnil jedné akce," uvedl pro Bild. "Na této akci, které jsem se zúčastnil jako soukromá osoba, jsem se dopustil nešťastného činu, při kterém jsem naprosto neúmyslně poranil jinou osobu."

"Tohoto incidentu lituji a omluvil jsem se za něj. Jelikož jde o soukromý incident, který není přímo spojen s formulí 1 nebo mojí prací jezdce formule 1, žádám o pochopení a na další otázky na toto téma nebudu odpovídat."

Tolik fakta. A co se ve skutečnosti stalo? Následující informace jsou neověřené, ale podle nich Adrian Sutil a Lewis Hamilton zavítali po čínském závodě do šanghajského klubu M1nt. Salónek VIP byl ale obsazen Ericem Luxem a jeho lidmi. Ti však udělali pro oba jezdce místo. Sutil se ovšem údajně choval velmi nevhodně a byl vyzván Luxem, aby toho zanechal. V následující šarvátce pak měl Sutil rozbitou sklenicí pořezat Luxe na krku, což si vyžádalo 20 stehů.

Zatímco Sutil údajně pak Čínu velmi rychle opustil, Hamilton, jehož okamžitě po incidentu vyvedli z klubu ven jeho vlastní bodyguardi, zůstal ještě druhý den. Pilot McLarenu údajně učinil prohlášení ve prospěch Sutila, které ale bylo v rozporu s tím, co zachytily bezpečnostní kamery. Podle listu Le Figaro má Lux v úmyslu se obrátit na justici a Sutila zažalovat.

Další článek: Glock se obává, že by Virgin mohl mít potíže s kvalifikačním limitem

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.