Sutil pomýšlí na jinou sedačku, ale zároveň deklaruje loajalitu Force Indii

Adrian Sutil nechce navždy zůstat v týmu středu pole a zajímá se, kam by mohl případně přestoupit. Zatím je ale brzy.
Sutil pomýšlí na jinou sedačku, ale zároveň deklaruje loajalitu Force Indii

Sutilovi se podařil návrat od formule 1 po roční přestávce, která byla částečně vynucena jeho odsouzením za ublížení na zdraví Erica Luxe.

"Mám teď za sebou půl roku, znovu jsem se aklimatizoval životu ve formuli 1 a všechny procedury jsou teď perfektní, můžu podávat téměř stoprocentní výkony," řekl pro Autosport.

Protože má stejně jako každý jezdec touhu stát se jednou mistrem světa, poohlíží se po týmu, který by mu to umožnil.

"Uvidíme, co přinese budoucnost, nevím. Jsou volné některé zajímavé sedačky, ale záleží to na pohybech určitých jezdců, pak se roztočí kolotoč. Je trochu brzy."

"Mám své cíle, vím, kam chci jít, mám své plány pro budoucnost. Teď to samozřejmě neřeknu, bylo by to moc snadné. Ale jsem loajální člověk vůči tomuto týmu, takže cokoliv udělám, nejdřív promluvím s Vidžajem (Mallyou)."

V každém případě naráží stejně jako všichni ostatní na potřebu silného finančního zázemí.

"Je to těžké, ve formuli 1 teď peníze moc nejsou," konstatoval. "Top týmům se daří velmi dobře, ale ostatní týmy mají problémy přežít. Potřebují jezdce se sponzory, protože je samy nedokážou získat."

"Takže někdy je snazší získat sponzory, když máte vzácnou národnost, proto týmy hledají takové jezdce. Nejlepší komplet tvoří skvělý jezdce se schopnostmi stát se mistrem světa a velkými sponzory. Pak nemáte žádné problémy. Pro tým je to to nejlepší, to je přirozené."

Další článek: Calado se uchází o místo u Force Indie

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10