Sutil o závodní sedačce stále jedná, ale smlouvu zatím nemá

Po uzavření soupisky Renaultu už nezbývá mnoho volných závodních sedaček a Adrian Sutil stále neví, kde bude příští rok závodit.
Sutil o závodní sedačce stále jedná, ale smlouvu zatím nemá

Soudě podle letošních výsledků je teď nejatraktivnějším týmem s volnými místy Force India. Ta navzdory slibům svého majitele Vidžaje Mallyi stále neoznámila ani jednoho jezdce pro příští rok.

Letos pro indickou stáj závodili Sutil a di Resta, ale očekává se, že by Sutil mohl být uvolněn ve prospěch Hűlkenberga. Německý závodník se proto musí ohlížet i jinde.

"Ano, určitě jednám již delší dobu s několika týmy, ale zatím nebylo nic podepsáno," uvedl pro německý Speed Magazin.

Pokud Sutil skutečně ztratí své místo u Force Indie, jedinou rozumnou alternativou pro něj bude Williams. "Williams je určitě jedním z týmů, které mají volnou sedačku," potvrdil. "Bohužel nemůžu o dosavadních jednáních nic říct. Ale doufáme, že rozhodnutí padne do poloviny prosince."

Williams zatím potvrdil, že pro něj bude závodit Pastor Maldonado, zatímco třetím pilotem zůstane Valtteri Bottas. Finský záložník by ale měl nastoupit celkem do 15 prvních volných tréninků.

Další článek: Räikkönen bere svůj návrat vážně a chce bojovat vpředu, říká Bahar

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen