Sutil o závodní sedačce stále jedná, ale smlouvu zatím nemá

Po uzavření soupisky Renaultu už nezbývá mnoho volných závodních sedaček a Adrian Sutil stále neví, kde bude příští rok závodit.
Sutil o závodní sedačce stále jedná, ale smlouvu zatím nemá

Soudě podle letošních výsledků je teď nejatraktivnějším týmem s volnými místy Force India. Ta navzdory slibům svého majitele Vidžaje Mallyi stále neoznámila ani jednoho jezdce pro příští rok.

Letos pro indickou stáj závodili Sutil a di Resta, ale očekává se, že by Sutil mohl být uvolněn ve prospěch Hűlkenberga. Německý závodník se proto musí ohlížet i jinde.

"Ano, určitě jednám již delší dobu s několika týmy, ale zatím nebylo nic podepsáno," uvedl pro německý Speed Magazin.

Pokud Sutil skutečně ztratí své místo u Force Indie, jedinou rozumnou alternativou pro něj bude Williams. "Williams je určitě jedním z týmů, které mají volnou sedačku," potvrdil. "Bohužel nemůžu o dosavadních jednáních nic říct. Ale doufáme, že rozhodnutí padne do poloviny prosince."

Williams zatím potvrdil, že pro něj bude závodit Pastor Maldonado, zatímco třetím pilotem zůstane Valtteri Bottas. Finský záložník by ale měl nastoupit celkem do 15 prvních volných tréninků.

Diskuze (18) Další článek: Räikkönen bere svůj návrat vážně a chce bojovat vpředu, říká Bahar
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00