Sutil: O páté místo v šampionátu svedou souboj Force India a Renault

Ačkoliv má Renault vyšší ambice, Adrian Sutil je po třech úvodních závodech přesvědčený, že Francouzi budou bojovat s Force Indií o pozici nejlepšího týmu za velkou čtyřkou.

"Ano, výsledky totiž mluví samy za sebe," uvedl německý pilot indické stáje. "V tuto chvíli bych řekl, že na ně ztrácíme asi desetinu sekundy, ale můj druhý stint (v Sepangu) ukázal, že se dokážu dotáhnout, i když těžší je předjet. Ale neustále se zlepšujeme."

Renault byl největším soupeřem Force Indie v Malajsii. V kvalifikaci sice Sutil překonal Kubicu, ale v závodě byla situace opačná. Na výměnu pozic došlo hned po startu.

"V první zatáčce jsem byl na vnější straně, protože na té vnitřní nebylo místo," vysvětloval Němec. "Na vnitřku je to vždy o trochu lepší, protože se tak dostanete na vnějšek před druhou zatáčkou a máte lepší výjezd. Tak to udělal Robert a vyšlo mu to. Měl další velmi dobrý start ze špinavé strany trati. Renaulty tam byly skutečně rychlé, ale pro mě to bylo OK. Chtěli jsme udržet páté místo, a to se nám také podařilo."

Sutil bodoval uplynulý víkend poprvé v letošní sezóně, v prvních dvou závodech plnil týmovou pokladnu Vitantonio Liuzzi. "Takový výsledek jsem potřeboval," přiznal. "V prvním závodě jsem byl velmi konkurenceschopný a trať jsem opustil s prázdnýma rukama, což bylo velmi nepříjemné, hlavně protože to vypadalo, že si formu udržíme."

"Takový výsledek jsem potřeboval a chtěl. Měl jsem velmi dobrý víkend. Tentokrát šlo vše dobře, v kvalifikaci i závodě. Tým odvedl skvělou práci a myslím, že můžeme být všichni hrdí."

Další článek: V účast ve volných trénincích doufá u Virginu Luiz Razia

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00