Sutil: Maldonado by měl ubrat, ale diskutovat s ním nemá smysl

Adrian Sutil byl po závodě v USA velmi naštvaný na Pastora Maldonada kvůli kolizi, která se odehrála hned v prvním kole.
Sutil: Maldonado by měl ubrat, ale diskutovat s ním nemá smysl

Sutil a Maldonado se dostali do kontaktu na rovince, přičemž mnohem hůř dopadla force india, německý závodník musel kvůli poškození okamžitě odstoupit.

"Na velké rovince, kde je hodně místa vpravo i vlevo, mi uprostřed rovinky z nějakého důvodu narazil do levé pneumatiky a já přišel o auto," zlobil se Sutil. "Bylo to velmi šokující. Nevěřili byste tomu, ale stalo se to."

Pilot Force Indie vůbec nechápe, jak ke kolizi došlo. "Volant jsem měl rovně, vpravo a vlevo bylo hodně místa. Nechápu, jak do vás může v tu chvíli někdo narazit. Kolem něj (Maldonada) je něco jako nebezpečná zóna, musíte nechat prostor pro dva vozy, ne jen pro jeden."

"To, co se stalo, mohlo skončit jinak. Jel jsem asi 300 km/h, došlo ke kontaktu se zadní pneumatikou. Mohl jsem se převrátit. Za mnou bylo pět nebo šest aut. Z těchto aut chceme vylézat živí, občas musíte přemýšlet."

Sutil považuje Maldonada za nebezpečného jezdce, a to nejen kvůli tomuto incidentu.

"Kdykoliv se mu přiblížíte, brzdí o 50 metrů později než všichni ostatní, občas je za hranou. Je nebezpečnější závodit s ním než s některými jinými jezdci. Mnoho jezdců s ním mělo incident."

"Myslím, že by měl občas ubrat. Dostává se to do fáze, kdy by to mohlo být nebezpečné. Diskutovat s ním nemá smysl. Pokusil jsem se o to párkrát, ale on žije v jiném světě."

"Když došlo k tomu incidentu ve Spa, kde najel rovnou do Paula, řekl, že to byla naše chyba. Pro mě to tím končí."

Maldonado se bránil, že za nehodu se Sutilem nemůže. "Bylo to zvláštní. Ten kontakt se Sutilem jsem nečekal. Byli jsme vedle sebe a já jsem trochu ztrácel na rovince, předjížděl mě."

"Buď mě neviděl, nebo si myslel, že už je přede mnou. Bylo tam moje přední křídlo a došlo ke kontaktu. Nic proti němu nemám, když jsou auta vedle sebe, je těžké se vzájemně vidět. V minulosti se to stalo i mně, není to nic významného."

Další článek: Marussii úpravy pomohly, Bianchi porazil oba caterhamy