Sutil jednal jen se Sauberem, byl s ním v kontaktu od roku 2012

Adrian Sutil prozradil, že našel dlouhodobé zalíbení v týmu Sauber, a proto se ani nesnažil dohodnout s nikým jiným.
Sutil jednal jen se Sauberem, byl s ním v kontaktu od roku 2012

Po svém návratu do formule 1 strávil Sutil rok u Force Indie, ale pak se trochu překvapivě rozhodl přestoupit k Sauberu. Nikam jinam nechtěl.

"Ne, ani ne," potvrdil pro Sky Sports. "Od začátku (loňské) sezóny jsme jednali a s paní Kaltenbornovu jsem byl v kontaktu od února 2012, kdy jsem dokonce ani nezávodil."

"Takže jsme byli v kontaktu delší dobu a šlo jen o to, abychom našli společné řešení. Tenhle rok jsem měl jasno v tom, jestli chci další rok u Force Indie nebo u Sauberu - preferoval jsem Sauber, takže jsem byl rád, že mi vyšla moje první volba, jsem v novém týmu s novými výzvami."

Loni byl Sutil ze svého přestupu tak nadšený, že si dal za cíl u Sauberu své první umístění na stupních vítězů. Teď je trochu opatrnější.

"Nikdo neví, co je reálné, nevíme, jaké bude auto, velmi těžko se teď na to odpovídá," přiznal. "Pro mě je každým rokem cílem se zlepšit a dosáhnout lepšího umístění v šampionátu. To jsem měl nejlepší v roce 2011, kdy jsem byl devátý, takže chci být lepší než devátý, to je jasný cíl."

"Pokud bude dostupné pódium, pokusím se o něj, protože jsem ho ve formuli 1 ještě nikdy nezískal a zoufale ho chci. Takže je pro mě cílem, ale nemůžu říct, jestli si ho splním nebo ne, všechno to bude záležet na voze a na tom, jak se nám bude dařit."

Další článek: Záznam ze Schumacherovy kamery potvrdil pomalou jízdu

15:46 | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15:37 | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
9:20 | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.