Sutil: "Je to pro nás jako pole position."

Force India oba vozy prostrčil do první patnáctky.

Grand Prix Monaka je zkrátka jiná než ostatní závody formule 1. Potvrdit to mohou u týmu Force India. Dnešní kvalifikace přinesla této stáji velice uspokojivé výsledky - Fisichella a Sutil za sebou mimo jiné nechali oba jezdce Toyoty a BMW.

"Pro nás velice povedená kvalifikace, vůbec poprvé jsme dostali oba vozy do druhé části kvalifikace. Je to pro nás jako zisk pole position. Byla to zábava. Všechno šlo dobře, tým odvedl dobrou práci. Se svým měřeným kolem jsem spokojený - nebylo jednoduché ho zajet, na trati je pořád hodně hustý provoz, ale podařilo se. Doufám, že zítra budeme bojovat ve středu pole a podaří se nám předjet několik soupeřů. Start může být zrádný, vše je ale řádně připraveno. Jsme teď velice motivovaní a na závod se moc těšíme," řekl Adrian Sutil, který si v kvalifikaci vyjel patnácté místo.

Nadšený byl i Sutilův kolega Fisichella:

"Myslím, že můžeme být s naším dnešním výkonem maximálně spokojeni. Fakt, že máme oba vozy v první patnáctce je povzbuzující. Tým fungoval správně. Pořád máme ještě nějaké věci na práci, je ale vidět, že jdeme správným směrem. Zítra chci dojet do cíle. Uvidíme, jak to vůbec dopadne. V Monaku jsou závody vždy nevyzpytatelné."

Další článek: Toyota podala protest na Alonsa, měl zdržet Trulliho

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.