Sutil je dalším důkazem, že smlouva nic neznamená

Smlouva mezi jezdcem a týmem je zákonná povinnost, ale že jí máte, ještě neznamená, že se zítra probudíte jako pilot formule 1. Adrian Sutil je dalším z řady důkazů.
Sutil je dalším důkazem, že smlouva nic neznamená

Sutil měl mít smlouvu se Sauberem pro rok 2015. Švýcarský tým nejdříve potvrdil Marcuse Ericssona, aby o týden později obsadil druhou sedačku pro příští rok Felipem Nasrem. Není to proto, že by nebyl spokojen se současnými jezdci, jde především o peníze a přežití.

V F1 bude další Brazilec, Sauber angažuje Nasra

V F1 bude další Brazilec, Sauber angažuje Nasra

„Jsou určité věcí, o kterých budeme určitě mluvit,“ říká Sutil. „Potvrdili dva jezdce, ale to neznamená, že jezdci budou jezdit a neznamená to, že tým bude jezdit. Ve skutečnosti mezi minulým a tímto víkendem neproběhla žádná změna,“ dodává Sutil. Podle Sutila se jedná jen o oznámení a je potřeba dále jednat.

Esteban Gutiérrez je se svou situací smířen podstatně více. „Po dlouhém jednání jsme bohužel nebyli schopni dospět k dohodě. Současně s tím ale máme a také pracujeme na několika alternativách s cílem zůstat ve formuli 1,“ říká Mexičan. 

Diskuze (5) Další článek: Špinavé prádlo perme za zavřenými dveřmi, říkají o krizi šéfové týmů
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00