Sutil je dalším důkazem, že smlouva nic neznamená

Smlouva mezi jezdcem a týmem je zákonná povinnost, ale že jí máte, ještě neznamená, že se zítra probudíte jako pilot formule 1. Adrian Sutil je dalším z řady důkazů.
Sutil je dalším důkazem, že smlouva nic neznamená

Sutil měl mít smlouvu se Sauberem pro rok 2015. Švýcarský tým nejdříve potvrdil Marcuse Ericssona, aby o týden později obsadil druhou sedačku pro příští rok Felipem Nasrem. Není to proto, že by nebyl spokojen se současnými jezdci, jde především o peníze a přežití.

V F1 bude další Brazilec, Sauber angažuje Nasra

V F1 bude další Brazilec, Sauber angažuje Nasra

„Jsou určité věcí, o kterých budeme určitě mluvit,“ říká Sutil. „Potvrdili dva jezdce, ale to neznamená, že jezdci budou jezdit a neznamená to, že tým bude jezdit. Ve skutečnosti mezi minulým a tímto víkendem neproběhla žádná změna,“ dodává Sutil. Podle Sutila se jedná jen o oznámení a je potřeba dále jednat.

Esteban Gutiérrez je se svou situací smířen podstatně více. „Po dlouhém jednání jsme bohužel nebyli schopni dospět k dohodě. Současně s tím ale máme a také pracujeme na několika alternativách s cílem zůstat ve formuli 1,“ říká Mexičan. 

Další článek: Špinavé prádlo perme za zavřenými dveřmi, říkají o krizi šéfové týmů

15:46 | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15:37 | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
9:20 | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.