Sutil: Force India nebude v dohledné době bojovat o tituly

Adrian Sutil je u týmu Force India spokojený, ale nevěří, že by mohl od něj v příštích sezónách dostat vůz, s kterým by mohl bojovat o vítězství v šampionátu.

"Je třeba být opatrný, protože dle mého názoru nemůžeme bojovat s velkými týmy," uvedl německý pilot pro Autosport. "Měli bychom být schopní udržet se ve středu pole a budeme se snažit být ještě lepší, ale bude to těžké. Být mezi prvními pěti nebo šesti, OK, ale nemyslím, že by tento tým bojoval v příštích letech o šampionát, abych byl upřímný. Je to velmi ambiciózní cíl a pravděpodobně nereálný."

"Dokonce i s omezováním nákladů tu vždy bude nějaký tým, který bude mít něco navíc. Je skvělé, co jsme doposud dokázali, a jsem si jistý, že můžeme být ještě lepší, ale nehovořil bych o vítězném týmu."

Sutil závodí pro Force Indii třetím rokem, ale u týmu začínal ještě pod hlavičkou Spykeru, takže ve formuli 1 tráví čtvrtou sezónu. A je zatím jeho nejúspěšnější, doposud získal 35 bodů a v tabulce šampionátu mu patří 10. místo. Proto nemá důvod si na svou situaci stěžovat.

"Chvíli trvalo, než jsem si uvědomil, že má tento tým budoucnost," přiznal. "Za Spykeru tu panoval trochu nepořádek a nevěděl jsem, co se bude dít. V plánu jsem měl zůstat další rok, možná dva, a pak získat místo jinde. Ale jakmile tým převzal Vidžaj Mallya, měl jsem mnohem lepší pocit. Od té chvíle jsem tu byl naprosto spokojený a týmu jsem věřil. Chvíli trvalo, než jsme se vypracovali na současnou úroveň, protože před pár lety jsme nebyli nikde."

Sutil je na listině potenciálních týmových kolegů Roberta Kubici u Renaultu v příštím roce, ale očekává se, že setrvá u Force Indie.

Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports nejen o Danice Patrickové

9:58 | McLaren má dnes filmovací den v Barceloně...
15. února | UPDATE: Jde o letošní zbarvení na loňském voze
15. února | Na internetu je fotografie údajného letošního racing pointu: odkaz
15. února | George Russell dnes slaví 22. narozeniny.