Sutil chce příští rok bojovat o lepší pozice s Force Indií nebo jiným týmem

Adrian Sutil se netají tím, že se poohlíží po jiné stáji. V příští sezóně si chce polepšit, proto by z Force Indie klidně přestoupil.

"U Force Indie jsem spokojený, ale chci se posunout vpřed," řekl pro GrandPrix.com. "Top týmy jsou víceméně uzavřené, takže je těžší si najít lepší sedačku, než mám tady. Pravidelně bodovat bylo mým cílem pro letošní sezónu a příští rok se chci znovu zlepšit, ať už to bude tady nebo jinde. Je to těžké rozhodnutí. Pokud chcete podepsat na tři roky a nejste si jistí, že ten tým je lepší, neměli byste to dělat."

Red Bull, McLaren, Ferrari a Mercedes už potvrdily, že v příštím roce budou pokračovat se stejnými jezdeckými sestavami. Proto pokud by si chtěl Sutil polepšit, zbývá mu pravděpodobně jen Renault, s kterým také v rámci spekulací bývá spojován.

Zatím se německý pilot ale soustředí na následující závod ve Spa, kde Force India loni odjela nejlepší závod ve své historii, Giancarlo Fisichella tehdy skončil druhý. "Letos na tom nebudeme tak dobře jako loni, kdy jsme měli neuvěřitelnou rychlost na rovinkách a vůz byl velmi efektivní," konstatoval Sutil. "Pořád jsme dobří, ale bude těžké bojovat o pole position, i když body by měly být možné ve Spa i v Monze."

Další článek: Máme menší obavy z okruhů s dlouhými rovinkami, přiznává Webber

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00