Sutil chce příští rok bojovat o lepší pozice s Force Indií nebo jiným týmem

Adrian Sutil se netají tím, že se poohlíží po jiné stáji. V příští sezóně si chce polepšit, proto by z Force Indie klidně přestoupil.

"U Force Indie jsem spokojený, ale chci se posunout vpřed," řekl pro GrandPrix.com. "Top týmy jsou víceméně uzavřené, takže je těžší si najít lepší sedačku, než mám tady. Pravidelně bodovat bylo mým cílem pro letošní sezónu a příští rok se chci znovu zlepšit, ať už to bude tady nebo jinde. Je to těžké rozhodnutí. Pokud chcete podepsat na tři roky a nejste si jistí, že ten tým je lepší, neměli byste to dělat."

Red Bull, McLaren, Ferrari a Mercedes už potvrdily, že v příštím roce budou pokračovat se stejnými jezdeckými sestavami. Proto pokud by si chtěl Sutil polepšit, zbývá mu pravděpodobně jen Renault, s kterým také v rámci spekulací bývá spojován.

Zatím se německý pilot ale soustředí na následující závod ve Spa, kde Force India loni odjela nejlepší závod ve své historii, Giancarlo Fisichella tehdy skončil druhý. "Letos na tom nebudeme tak dobře jako loni, kdy jsme měli neuvěřitelnou rychlost na rovinkách a vůz byl velmi efektivní," konstatoval Sutil. "Pořád jsme dobří, ale bude těžké bojovat o pole position, i když body by měly být možné ve Spa i v Monze."

Další článek: Máme menší obavy z okruhů s dlouhými rovinkami, přiznává Webber

13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.
12. září | Alex Peroni byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován po nehodě v Monze v F3

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10