Susie Wolffová se stala testovací jezdkyní Williamsu

Do formule 1 přichází další žena, po Maríi de Villotaové získala roli testovací jezdkyně Susie Wolffová, pracovat bude pro tým Williams.
Susie Wolffová se stala testovací jezdkyní Williamsu

Susie Wolffová (za svobodna Stoddartová) je manželkou spolumajitele Williamsu Tota Wolffa, takže tým v Grove je logickou volbou.

"Susie se stane součástí programu Williamsu pro rozvoj jezdců, v jehož rámci nám bude pomáhat s vývojem v simulátoru a dalšími technickými výzvami," oznámil Frank Williams. "Susie také absolvuje několik aerodynamických testů s FW34 a jeden plnohodnotný test v nadcházejících měsících. Susie s námi také navštíví několik závodů."

"Měl bych dodat, že jelikož je Susie manželkou ředitele Williamsu Tota Wolfa, její nominace byla pečlivě zvážena a následně schválena představenstvem. Toto se tohoto procesu nezúčastnil."

Wolffová doufá, že ve své nové roli dokáže Williamsu pomoci díky technickým zkušenostem. "Také doufám, že ukážu, že ženy můžou působit na nejvyšších úrovních motorsportu. Budu úzce spolupracovat s týmem na jeho programu sociální zodpovědnosti v oblasti osvěty a bezpečnosti silničního provozu," dodala.

K nominaci Wolffové se vyjádřil dokonce i Bernie Ecclestone. "Jestli je Susie stejně rychlá ve voze, jako dobře vypadá mimo něj, tak bude obrovským přínosem pro jakýkoliv tým. Navíc je velmi inteligentní. Opravdu se těším na to, že ji budeme mít ve formuli 1."

Devětadvacetiletá Wolffová má za sebou poměrně typickou kariéru v motorsportu. Začínala na motokárách a přes různé juniorské soutěže, formuli Renault a formuli 3 se propracovala až do DTM, kde závodí od roku 2006.

Další článek: Duch pravidel neexistuje, říká McLaren k F-průduchu Mercedesu