Susie Wolffová se stala šéfkou nového dívčího šampionátu F1 Academy | Foto: Liberty Media

Foto: Liberty Media

Susie Wolffová se stala šéfkou nového dívčího šampionátu F1 Academy

Bývalá závodnice Susie Wolffová v minulosti šéfovala týmu formule E Venturi. Nyní povede seriál F1 Academy.

Formule 1 oznámila, že Susie Wolffová bude od letošní sezony šéfovat nově vzniklému šampionátu F1 Academy, který je určen pro mladé závodnice.

Cílem seriálu F1 Academy je dostat do světa motosportu více žen. První sezona bude čítat sedm závodních víkendů, kterých se zúčastní 15 závodnic. Po W Series, jejíž budoucnost je nyní nejistá, je F1 Academy historicky druhou čistě ženskou formulovou sérií.

Susie Wolffová není ve světě motosportu žádným nováčkem. Po kariéře na motokárách a v juniorských formulových šampionátech se skotská rodačka sedm let účastnila seriálu DTM.

Vrcholem jejího závodění byla role vývojové jezdkyně týmu Williams F1, který jí dal příležitost svést se ve čtyřech volných tréninkách v rámci víkendů velkých cen.

Jako výkonná ředitelka bude Susie Wolffová podřízena šéfovi F1 Stefanu Domenicalimu a bude zodpovědná za rozvoj ženských talentů v motoristickém sportu.

„F1 Academy představuje příležitost podpořit skutečnou změnu v našem odvětví, a to vytvořením nejlepší možné platformy pro vyhledávání a výchovu ženských talentů na jejich cestě do elitního motosportu,“ uvedla v tiskovém prohlášení Wolffová.

Doporučujeme

Články odjinud