Susie Wolffová bude první ženou v Závodě šampionů

Také letos se uskuteční tradiční Závod šampionů (ROC). Vůbec poprvé v historii se ho zúčastní žena – rezervní jezdkyně Williamsu Susie Wolffová.
Susie Wolffová bude první ženou v Závodě šampionů

ROC se bude letos konat ve dnech 13. a 14. prosince na Barbadosu. Mezi potvrzenými jezdci jsou zatím Romain Grosjean, Tom Kristensen (vítěz 24 h Le Mans), Ryan Hunter-Reay (vítěz Indy 500), Jamie Whincup a Petter Solberg (rallycross).

Vloni byl závod v Bangkoku zrušen. Rok předtím vyhráli Grosjean a Kristensen, mezi národy pak Němeci (Vettel, Schumacher).

Wolffová bude v závodě reprezentovat Skotsko. „Jsem velmi ráda, že budu znovu závodit,“ říká Wolffová. „Mám práci na plný úvazek u Williamsu, což je skvělé, ale nic nemůže nahradit adrenalin ze závodění. Jsem hrdá, že jsem byla vybrána pro Závod šampionů. Těším se na závodění proti některým z top světových jezdců.“ 

Další článek: Ať si každý vybere pneumatiky sám, navrhuje Force India

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.
8. srpna | Mexiko zůstane ve F1 nejméně do roku 2022.