Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

Legenda formule 1 a silničních motocyklů John Surtees se pustila do kritiky dvojnásobných bodů za poslední závod. Podle Angličana je to jen umělá snaha změnit výsledky šampionátu.
Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

John Surtees, jediný mistr světa silničních motocyklů i formule 1, se přidal ke kritikům udělování dvojnásobného počtu bodů v posledním závodě sezony, které bylo schváleno v rámci změn pravidel pro letošní sezonu.

"Je to jen komerční výmysl. Myslím, že to je naprosto špatné," řekl mistr světa formule 1 z roku 1964 pro NBC Sports. "Tato snaha uměle změnit výsledky v šampionátu nebo v závodě není v duchu toho, čeho bychom se měli snažit dosáhnout."

O dopadu dalších změn v pravidlech devětasedmdesátiletá legenda příliš hovořit nechtěla. "Těžko říct. Bude záležet zejména na motorech. Když se podíváte, jak funguje Red Bull, a máte jezdce, jako je Sebastian Vettel, který je výborný v každé oblasti, musí mít šanci být opět nahoře," tuší.

Šanci by podle Angličana při návratu k šestiválcovým turbomotorům mělo mít i Ferrari. "Nejsem si jistý, jak bude fungovat vztah Alonsa s Räikkönenem. Není to kombinace, kterou bych si nezbytně vybral, ale budou vepředu," věří. Favorizuje i Mercedes, i když se mu některé politikaření v týmu nelíbí. "Mají úžasné zdroje, některé velmi dobré lidi a dva velmi schopné jezdce. Také McLaren se bude v posledním roce s Mercedesem snažit zvednout."

"Bude to velmi zajímavé. V prvním závodě budou všichni dychtivě sledovet, jak se věci vyvinou," tuší vítěz šesti velkých cen.

Další článek: FIA zveřejnila startovní listinu s novými čísly jezdců

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..