Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

Legenda formule 1 a silničních motocyklů John Surtees se pustila do kritiky dvojnásobných bodů za poslední závod. Podle Angličana je to jen umělá snaha změnit výsledky šampionátu.
Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

John Surtees, jediný mistr světa silničních motocyklů i formule 1, se přidal ke kritikům udělování dvojnásobného počtu bodů v posledním závodě sezony, které bylo schváleno v rámci změn pravidel pro letošní sezonu.

"Je to jen komerční výmysl. Myslím, že to je naprosto špatné," řekl mistr světa formule 1 z roku 1964 pro NBC Sports. "Tato snaha uměle změnit výsledky v šampionátu nebo v závodě není v duchu toho, čeho bychom se měli snažit dosáhnout."

O dopadu dalších změn v pravidlech devětasedmdesátiletá legenda příliš hovořit nechtěla. "Těžko říct. Bude záležet zejména na motorech. Když se podíváte, jak funguje Red Bull, a máte jezdce, jako je Sebastian Vettel, který je výborný v každé oblasti, musí mít šanci být opět nahoře," tuší.

Šanci by podle Angličana při návratu k šestiválcovým turbomotorům mělo mít i Ferrari. "Nejsem si jistý, jak bude fungovat vztah Alonsa s Räikkönenem. Není to kombinace, kterou bych si nezbytně vybral, ale budou vepředu," věří. Favorizuje i Mercedes, i když se mu některé politikaření v týmu nelíbí. "Mají úžasné zdroje, některé velmi dobré lidi a dva velmi schopné jezdce. Také McLaren se bude v posledním roce s Mercedesem snažit zvednout."

"Bude to velmi zajímavé. V prvním závodě budou všichni dychtivě sledovet, jak se věci vyvinou," tuší vítěz šesti velkých cen.

Další článek: FIA zveřejnila startovní listinu s novými čísly jezdců

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna