Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

Legenda formule 1 a silničních motocyklů John Surtees se pustila do kritiky dvojnásobných bodů za poslední závod. Podle Angličana je to jen umělá snaha změnit výsledky šampionátu.
Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

John Surtees, jediný mistr světa silničních motocyklů i formule 1, se přidal ke kritikům udělování dvojnásobného počtu bodů v posledním závodě sezony, které bylo schváleno v rámci změn pravidel pro letošní sezonu.

"Je to jen komerční výmysl. Myslím, že to je naprosto špatné," řekl mistr světa formule 1 z roku 1964 pro NBC Sports. "Tato snaha uměle změnit výsledky v šampionátu nebo v závodě není v duchu toho, čeho bychom se měli snažit dosáhnout."

O dopadu dalších změn v pravidlech devětasedmdesátiletá legenda příliš hovořit nechtěla. "Těžko říct. Bude záležet zejména na motorech. Když se podíváte, jak funguje Red Bull, a máte jezdce, jako je Sebastian Vettel, který je výborný v každé oblasti, musí mít šanci být opět nahoře," tuší.

Šanci by podle Angličana při návratu k šestiválcovým turbomotorům mělo mít i Ferrari. "Nejsem si jistý, jak bude fungovat vztah Alonsa s Räikkönenem. Není to kombinace, kterou bych si nezbytně vybral, ale budou vepředu," věří. Favorizuje i Mercedes, i když se mu některé politikaření v týmu nelíbí. "Mají úžasné zdroje, některé velmi dobré lidi a dva velmi schopné jezdce. Také McLaren se bude v posledním roce s Mercedesem snažit zvednout."

"Bude to velmi zajímavé. V prvním závodě budou všichni dychtivě sledovet, jak se věci vyvinou," tuší vítěz šesti velkých cen.

Další článek: FIA zveřejnila startovní listinu s novými čísly jezdců

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00