Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

Legenda formule 1 a silničních motocyklů John Surtees se pustila do kritiky dvojnásobných bodů za poslední závod. Podle Angličana je to jen umělá snaha změnit výsledky šampionátu.
Surtees: Dvojnásobné body jsou jen umělou snahou změnit výsledky

John Surtees, jediný mistr světa silničních motocyklů i formule 1, se přidal ke kritikům udělování dvojnásobného počtu bodů v posledním závodě sezony, které bylo schváleno v rámci změn pravidel pro letošní sezonu.

"Je to jen komerční výmysl. Myslím, že to je naprosto špatné," řekl mistr světa formule 1 z roku 1964 pro NBC Sports. "Tato snaha uměle změnit výsledky v šampionátu nebo v závodě není v duchu toho, čeho bychom se měli snažit dosáhnout."

O dopadu dalších změn v pravidlech devětasedmdesátiletá legenda příliš hovořit nechtěla. "Těžko říct. Bude záležet zejména na motorech. Když se podíváte, jak funguje Red Bull, a máte jezdce, jako je Sebastian Vettel, který je výborný v každé oblasti, musí mít šanci být opět nahoře," tuší.

Šanci by podle Angličana při návratu k šestiválcovým turbomotorům mělo mít i Ferrari. "Nejsem si jistý, jak bude fungovat vztah Alonsa s Räikkönenem. Není to kombinace, kterou bych si nezbytně vybral, ale budou vepředu," věří. Favorizuje i Mercedes, i když se mu některé politikaření v týmu nelíbí. "Mají úžasné zdroje, některé velmi dobré lidi a dva velmi schopné jezdce. Také McLaren se bude v posledním roce s Mercedesem snažit zvednout."

"Bude to velmi zajímavé. V prvním závodě budou všichni dychtivě sledovet, jak se věci vyvinou," tuší vítěz šesti velkých cen.

Další článek: FIA zveřejnila startovní listinu s novými čísly jezdců

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00