Superfund má již předběžnou smlouvu s týmem formule 1

Rozhodující bude vývoj jednání mezi FOTA a FIA.
Superfund, který chce do formule 1 v příštím roce přivést Alex Wurz podporovaný Christianem Bahou, má již uzavřenou smlouvu s jedním ze současných týmů. Zatím totiž není jisté, zda nové týmy budou podle schválených pravidel využívat rozpočtové stropy, nebo jestli jim v rámci kompromisu budou vypomáhat současné stáje.

"Hodně záleží na tom, co se bude dít," řekl Wurz pro Autosport. "Máme připravené dva obchodní modely a předložili jsme je FIA spolu s naší přihláškou. Budeme muset rychle začít, takže máme plán pro oba scénáře, pro pomoc od ostatních týmů i pro případ, že vznikneme jako nezávislý tým."

"Musím říct, že i když bych osobně nechtěl skončit dlouhodobě jako čistě zákaznický tým, pro začátek bychom raději spolupracovali s existujícím týmem. Diskutujeme s několika z nich a ve skutečnosti jsme již podepsali předběžnou smlouvu s existujícím týmem."

Zatím ale musí všichni zájemci vyčkat, jak se dohodne FIA s FOTA. Podle toho buď dojde ke změně pravidel, nebo bude skutečně možné využít rozpočtový strop. Superfund má podle Wurze dostatek finančních prostředků, ale zájem o vstup do formule 1 začal mít až ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že dojde k významnému snížení nákladů na účast a konkurenceschopnost.

"Vždy jsem chtěl být součástí vedení týmu, i když jsem závodil ve F1. Christian (Baha) a já jsme o tom diskutovali mnoho let. Když jsme viděli, že díky rozpočtovým stropům a přirozeným podmínkám na trhu klesají náklady na provoz týmu, uviděli jsme příležitost a řekli: ´Jdeme do toho,´" uvedl Wurz.

Superfund proto nemá finanční starosti, ale potřebuje se soustředit především na technický aspekt vstupu do F1. Wurz očekává, že FIA přihlášku Superfundu do ročníku 2010 přijme.

Konečná verze pravidel rozhodne i o sídle týmu. Superfund může fungovat na své základně v Rakousku, ale podle Wurze je také možné pronajmout si prostory v továrně nějakého existujícího týmu. Současné stáje mají totiž díky úsporným opatřením nadbytečné kapacity. Smlouvu na motory uzavřel Superfund s Cosworthem. O jezdcích ale zatím nerozhodl.

"Je příliš brzy na diskuze o jezdcích. Myslím, že trh bude trochu zvláštní až do letošního října. Pokud by za námi přišel s penězi Fernando Alonso, bylo by to dobré," vtipkoval Wurz. "Ale vážně, na jezdce rozpočet máme."
Další článek: Mark Webber věří, že letos začne vítězit v závodech