Strolla překvapilo, že Leclerc nebyl penalizován za jejich kontakt [+video]

Pro Lance Strolla skončila Velká cena Ruska formule 1 v prvním kole, když jej po souboji do zdi poslal Charles Leclerc.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Strolla překvapilo, že Leclerc nebyl penalizován za jejich kontakt [+video] | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Piloti Racing Pointu a Ferrari se střetli na výjezdu ze čtvrté zatáčky. Leclerc se předním křídlem dotkl pravé zadní pneumatiky Strolla, Kanaďan se roztočil a skončil ve zdi.

Stroll tak po nehodě v minulém podniku v Mugellu nedokončil druhý závod v řadě. V cíli šestý Leclerc nakonec unikl penalizaci, podle Strolla by si ale trest zasloužil.

„Jsem celkem překvapen, že nedostal penalizaci. Nechal jsem mu dostatek prostoru, projel jsem celou zatáčku vnějškem a on jen narazil do pravé zadní části mého vozu,“ řekl Stroll.

„Nechal jsem mu tolik prostoru, kolik jsem mohl. Bylo to nešťastné, ale mohl se tomu vyhnout. Nemusel vyjet tak daleko do mě. Je směšné, že nedostal penalizaci.“

Nebýt kolize, mohl to pro Strolla podle jeho slov být povedený závod. „Myslím, že se toho dalo dokázat hodně, v té chvíli jsme byli sedmí. Měl jsem skvělý start, byli jsme na dobrých pneumatikách, takže je to škoda,“ dodal.

Pérez zajel nejlepší výsledek sezóny

Druhý pilot Racing Pointu Sergio Pérez obsadil v Soči čtvrté místo a dojel si pro nejlepší výsledek v letošní sezóně.

„Kromě startu bylo všechno dobré. Na té straně roštu, kde jsem byl, nebyla absolutně žádná přilnavost. Jakmile jsem pustil spojku, okamžitě se mi protočila kola a dostaly se přede mě oba renaulty,“ popsal Pérez start.

Klíčový podle něj byl první úsek na měkké sadě pneumatik. „Naštěstí jsme se dobře starali o měkkou sadu v prvním stintu a to v podstatě udělalo náš závod. Rozhodně myslím, že jsme udělali krok vpřed. Když vidíte, že toto je naše maximum a dojedeme 30 sekund za (vítězným) Bottasem, tak kdybychom dokázali najít půl sekundy, můžeme být v tom boji o stupně vítězů.“

Pro příští závod se formule 1 vrátí po téměř deseti letech na německý Nürburgring. Pérez ale netuší, co může očekávat.

„Tu trať mám rád, musím se podívat také na Nordschleife. Myslím, že bude chladno, deštivo, sníh. Nevím, co očekávat, ale rozhodně si přibalím i bundu.“

Další článek: Sainz Jr. uznal, že byl v prvním kole při návratu na trať příliš rychlý

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)