Strolla překvapilo, že Leclerc nebyl penalizován za jejich kontakt [+video]

Pro Lance Strolla skončila Velká cena Ruska formule 1 v prvním kole, když jej po souboji do zdi poslal Charles Leclerc.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Strolla překvapilo, že Leclerc nebyl penalizován za jejich kontakt [+video] | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Piloti Racing Pointu a Ferrari se střetli na výjezdu ze čtvrté zatáčky. Leclerc se předním křídlem dotkl pravé zadní pneumatiky Strolla, Kanaďan se roztočil a skončil ve zdi.

Stroll tak po nehodě v minulém podniku v Mugellu nedokončil druhý závod v řadě. V cíli šestý Leclerc nakonec unikl penalizaci, podle Strolla by si ale trest zasloužil.

„Jsem celkem překvapen, že nedostal penalizaci. Nechal jsem mu dostatek prostoru, projel jsem celou zatáčku vnějškem a on jen narazil do pravé zadní části mého vozu,“ řekl Stroll.

„Nechal jsem mu tolik prostoru, kolik jsem mohl. Bylo to nešťastné, ale mohl se tomu vyhnout. Nemusel vyjet tak daleko do mě. Je směšné, že nedostal penalizaci.“

Nebýt kolize, mohl to pro Strolla podle jeho slov být povedený závod. „Myslím, že se toho dalo dokázat hodně, v té chvíli jsme byli sedmí. Měl jsem skvělý start, byli jsme na dobrých pneumatikách, takže je to škoda,“ dodal.

Pérez zajel nejlepší výsledek sezóny

Druhý pilot Racing Pointu Sergio Pérez obsadil v Soči čtvrté místo a dojel si pro nejlepší výsledek v letošní sezóně.

„Kromě startu bylo všechno dobré. Na té straně roštu, kde jsem byl, nebyla absolutně žádná přilnavost. Jakmile jsem pustil spojku, okamžitě se mi protočila kola a dostaly se přede mě oba renaulty,“ popsal Pérez start.

Klíčový podle něj byl první úsek na měkké sadě pneumatik. „Naštěstí jsme se dobře starali o měkkou sadu v prvním stintu a to v podstatě udělalo náš závod. Rozhodně myslím, že jsme udělali krok vpřed. Když vidíte, že toto je naše maximum a dojedeme 30 sekund za (vítězným) Bottasem, tak kdybychom dokázali najít půl sekundy, můžeme být v tom boji o stupně vítězů.“

Pro příští závod se formule 1 vrátí po téměř deseti letech na německý Nürburgring. Pérez ale netuší, co může očekávat.

„Tu trať mám rád, musím se podívat také na Nordschleife. Myslím, že bude chladno, deštivo, sníh. Nevím, co očekávat, ale rozhodně si přibalím i bundu.“

Další článek: Sainz Jr. uznal, že byl v prvním kole při návratu na trať příliš rychlý

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10