Stroll: Williams nezávodí, pouze přežívá

Kanaďan v Austrálii dojel předposlední, kolega Sergej Sirotkin kvůli technickým problémům závod nedokončil. Sezona pro britský tým začala hrůzostrašně.
Stroll: Williams nezávodí, pouze přežívá

Britská stáj zatím v roce 2018 zůstává daleko za očekáváními. Stroll se v Albert Parku potýkal s problémy s chlazením, které ho omezovaly už v trénincích. V důsledku toho utrpělo nastavení auta a mladý závodník se v monopostu necítil ideálně.

„V současnosti nezávodíme, je to spíš boj o přežití. V prvním kole jel motor ve špatném módu, nešlo to nakopnout. Musel jsem přepustit pozici Estebanu Oconovi, hodně nás to zdrželo.

Pak už jsme se jen trápili kvůli špatné rychlosti. Vůz nespolupracoval, vůbec nebyl vyvážený. Celý závod jsme měli problémy, museli jsme si hlídat teplotu. Musel jsem zvolnit a nejet naplno.

Snažil jsem se jen nějak přežít a dostat vůz přes cílovou čáru. Věděli jsme od začátku víkendu, že budeme mít potíže. Je těžké svést to na jedinou příčinu. Musíme vyřešit spoustu problémů,“ postěžoval si Lance Stroll.

Technický ředitel Williamsu Paddy Lowe souhlasí, že rychlost Strolla v závodě byla mizerná – potíže s přehříváním jsou závažné a tým se bude snažit je neprodleně řešit.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (39) Další článek: Mercedes se současným motorem nikdo neporazí, říká Marko
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10