Stroll využil šance ukázat svůj talent, raduje se Lowe

Mladý Kanaďan Lance Stroll nejprve obsadil třetí místo v GP Ázerbájdžánu a o minulém víkendu odstartoval ze druhé pozice do závodu v italské Monze. Radost z těchto výsledků má i technický šéf Williamsu Paddy Lowe.
Stroll využil šance ukázat svůj talent, raduje se Lowe

Stroll dostal v této sezóně několik příležitostí k tomu, aby v F1 světu ukázal svůj talent. Na startovním roštu italské grand prix byl nejmladším pilotem v historii formule 1, který kdy startoval z první řady. Strollův „nadřízený“ z Williamsu Paddy Lowe je spokojený s tím, jak mladý kanadský pilot dokázal využít svých možností pro zisk dobrého výsledku.

Začátek kariéry ve formuli 1 však pro osmnáctiletého Strolla nebyl jednoduchý a po prvních několika závodech sezóny 2017 musel snášet vlny kritiky. Počáteční nezdary však byly definitivně zapomenuty poté, co Kanaďan v Monze překonal věkový rekord Maxe Verstappena týkající se nejmladšího jezdce v první řadě.

Lance Stroll se po závodě dočkal chvály od Paddyho Lowa i přes to, že se z druhého místa na startu propadl na sedmou příčku. Stroll na Lowa zapůsobil především sobotním výkonem ve zmoklé kvalifikaci.

„Nesmíme zapomínat, že není jen nováčkem, ale i osmnáctiletým mladíkem. Doufám, že má před sebou dlouhou kariéru ve formuli 1,“ řekl novinářům v Monze Lowe.

„Pamatuji si sám sebe, když mi bylo osmnáct. Byl jsem nikdo. To on dokázal něco velkého již velmi, velmi brzy,“ chválil Lowe svého svěřence u Williamsu.

„Je skvělé vidět, jak využívá svých příležitostí k tomu, aby předvedl svůj talent. Doufám, že na těchto chvílích dokáže stavět.“

Stroll v dosavadním průběhu této sezóny často zaostával jak v kvalifikaci, tak i v závodě za svým zkušeným týmovým kolegou Felipem Massou. V Monze byl však Massa v sobotu i v neděli pomalejší než Kanaďan.

Ani sám Lowe neočekával Strollův dobrý výkon, a to především během počasím ovlivněné kvalifikace.

„Jezdce sledujeme a studujeme dlouhé roky. Občas díky tomu dokážeme předvídat jejich výsledky a výkony, nebo dokážeme odhadnout, v jakých podmínkách budou rychlí. Někdy jsem ale prostě jen překvapeni.“

„Mokrá kvalifikace je podle mě jedna z nejtěžších věcí, jakou můžete v F1 zažít, a to nejen pro jezdce samotného, ale pro celý tým. Je to obtížné z hlediska správného nastavení, pneumatik i času, kdy jezdce vyšlete na trať.“

„V tomto ohledu odvedl tým skvělou práci. Felipe byl výborný a Lance dokonce mimořádně vynikající,“ nešetřil se slovy chvály na adresu Lance Strolla Paddy Lowe.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
10:07 | Je to oficiální: v testech v Abú Dhabí pojedou za Williams Kubica a Sirotkin.
21. listopadu | V Daytoně bychom kromě Alonso mohli vidět i Lance Strolla.
21. listopadu | Fernando Alonso je v Alcañiz. Na okruhu Motorland Aragón by měl testovat Ligier JS P217 týmu United Autosports, se… odkaz
21. listopadu | Spekulace o Kubicovi sílí... WIlliams ale popřel, že by jezdeckou sestavu potvrdil v Abú Dhabí.
18. listopadu | Hromadná nehoda Macau style... odkaz

GP Abú Dhabí 2017

Pátek 24. listopadu 2017
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 25. listopadu 2017
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. listopadu 2017
Závod 14.00