Stroll využil šance ukázat svůj talent, raduje se Lowe

Mladý Kanaďan Lance Stroll nejprve obsadil třetí místo v GP Ázerbájdžánu a o minulém víkendu odstartoval ze druhé pozice do závodu v italské Monze. Radost z těchto výsledků má i technický šéf Williamsu Paddy Lowe.
Stroll využil šance ukázat svůj talent, raduje se Lowe

Stroll dostal v této sezóně několik příležitostí k tomu, aby v F1 světu ukázal svůj talent. Na startovním roštu italské grand prix byl nejmladším pilotem v historii formule 1, který kdy startoval z první řady. Strollův „nadřízený“ z Williamsu Paddy Lowe je spokojený s tím, jak mladý kanadský pilot dokázal využít svých možností pro zisk dobrého výsledku.

Začátek kariéry ve formuli 1 však pro osmnáctiletého Strolla nebyl jednoduchý a po prvních několika závodech sezóny 2017 musel snášet vlny kritiky. Počáteční nezdary však byly definitivně zapomenuty poté, co Kanaďan v Monze překonal věkový rekord Maxe Verstappena týkající se nejmladšího jezdce v první řadě.

Lance Stroll se po závodě dočkal chvály od Paddyho Lowa i přes to, že se z druhého místa na startu propadl na sedmou příčku. Stroll na Lowa zapůsobil především sobotním výkonem ve zmoklé kvalifikaci.

„Nesmíme zapomínat, že není jen nováčkem, ale i osmnáctiletým mladíkem. Doufám, že má před sebou dlouhou kariéru ve formuli 1,“ řekl novinářům v Monze Lowe.

„Pamatuji si sám sebe, když mi bylo osmnáct. Byl jsem nikdo. To on dokázal něco velkého již velmi, velmi brzy,“ chválil Lowe svého svěřence u Williamsu.

„Je skvělé vidět, jak využívá svých příležitostí k tomu, aby předvedl svůj talent. Doufám, že na těchto chvílích dokáže stavět.“

Stroll v dosavadním průběhu této sezóny často zaostával jak v kvalifikaci, tak i v závodě za svým zkušeným týmovým kolegou Felipem Massou. V Monze byl však Massa v sobotu i v neděli pomalejší než Kanaďan.

Ani sám Lowe neočekával Strollův dobrý výkon, a to především během počasím ovlivněné kvalifikace.

„Jezdce sledujeme a studujeme dlouhé roky. Občas díky tomu dokážeme předvídat jejich výsledky a výkony, nebo dokážeme odhadnout, v jakých podmínkách budou rychlí. Někdy jsem ale prostě jen překvapeni.“

„Mokrá kvalifikace je podle mě jedna z nejtěžších věcí, jakou můžete v F1 zažít, a to nejen pro jezdce samotného, ale pro celý tým. Je to obtížné z hlediska správného nastavení, pneumatik i času, kdy jezdce vyšlete na trať.“

„V tomto ohledu odvedl tým skvělou práci. Felipe byl výborný a Lance dokonce mimořádně vynikající,“ nešetřil se slovy chvály na adresu Lance Strolla Paddy Lowe.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Diskuze (37) Další článek: Vandoorna nejspíše v Monze potkal stejný problém dvakrát
8:55 | Dnes slaví narozeniny: Jean-Éric Vergne (28) Giedo van der Garde (33) Felipe Massa (37)
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10