Stroll unikl penalizaci, Sainz s Norrisem takové štěstí neměl

Lance Stroll byl vyšetřován, že nezpomalil pod žlutými vlajkami.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Stroll unikl penalizaci, Sainz s Norrisem takové štěstí neměl | Foto: Getty Images / Clive Mason

Carlos Sainz musel před sportovní komisaře kvůli zdržení Péreze. Za incident dostal penalizaci 3 míst a jeden (aktuálně první) trestný bod.

Před sportovní komisaře musel také Lando Norris za nezpomalení pod dvojitými žlutými vlajkami v první části kvalifikace v osmé zatáčce, kde byl vůz Nicolase Latifiho. Za incident dostal penalizaci 5 míst a 3 trestné body. Norris se podle stewardů ptal týmu, zda má kolo přerušit, ale tým mu řekl, aby zůstal na trati, protože se podmínky zlepšují. Norris pak stanovil nejrychlejší kolo v Q1. V místě incidentu sice mohl zpomalit, ale pod dvojitou žlutou měl svůj pokus přerušit a to neudělal. Proto dostal penalizaci. 

„I když sportovní komisaři berou na vědomí, že se nepokoušel nastavit rychlý čas, kvůli měnícím se podmínkám na trati tak přesto učinil, a tím porušil uvedená pravidla.“

Lance Stroll byl vyšetřován za stejný incident ve třetí části kvalifikace. Žluté vlajky vlály v sedmé zatáčce kvůli hodinám Strollova týmového kolegy Sergia Péreze.

Stroll si doplaval k první pole position ve F1. Jsem šokovaný, říká

Stroll si doplaval k první pole position ve F1. Jsem šokovaný, říká

Sportovní komisaři nicméně Strolla nakonec nepotrestali. Kanaďan tak odstartuje do Grand Prix Turecka z pole position.

Sportovní komisaři se odvolali na telemetrii, podle které bylo patrné, že Stroll v místě, kde vlály žluté vlajky, sundal nohu z plynu. Časy v sektorech nejsou v tomto případě tak důležité, protože trať osychala a časy se zlepšovaly.

Později byl před stewardy povolán také George Russell a to rovněž za nezpomalení pod žlutými vlajkami. Brit dostal penalizaci pěti míst. Russell měl ale už tak penalizaci za nasazeních nových a nadlimitních komponent pohonné jednotky. 

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Je to pro nás skvělý den, říká šéf Racing Pointu Szafnauer

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00