Stroll unikl penalizaci, Sainz s Norrisem takové štěstí neměl

Lance Stroll byl vyšetřován, že nezpomalil pod žlutými vlajkami.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Stroll unikl penalizaci, Sainz s Norrisem takové štěstí neměl | Foto: Getty Images / Clive Mason

Carlos Sainz musel před sportovní komisaře kvůli zdržení Péreze. Za incident dostal penalizaci 3 míst a jeden (aktuálně první) trestný bod.

Před sportovní komisaře musel také Lando Norris za nezpomalení pod dvojitými žlutými vlajkami v první části kvalifikace v osmé zatáčce, kde byl vůz Nicolase Latifiho. Za incident dostal penalizaci 5 míst a 3 trestné body. Norris se podle stewardů ptal týmu, zda má kolo přerušit, ale tým mu řekl, aby zůstal na trati, protože se podmínky zlepšují. Norris pak stanovil nejrychlejší kolo v Q1. V místě incidentu sice mohl zpomalit, ale pod dvojitou žlutou měl svůj pokus přerušit a to neudělal. Proto dostal penalizaci. 

„I když sportovní komisaři berou na vědomí, že se nepokoušel nastavit rychlý čas, kvůli měnícím se podmínkám na trati tak přesto učinil, a tím porušil uvedená pravidla.“

Lance Stroll byl vyšetřován za stejný incident ve třetí části kvalifikace. Žluté vlajky vlály v sedmé zatáčce kvůli hodinám Strollova týmového kolegy Sergia Péreze.

Stroll si doplaval k první pole position ve F1. Jsem šokovaný, říká

Stroll si doplaval k první pole position ve F1. Jsem šokovaný, říká

Sportovní komisaři nicméně Strolla nakonec nepotrestali. Kanaďan tak odstartuje do Grand Prix Turecka z pole position.

Sportovní komisaři se odvolali na telemetrii, podle které bylo patrné, že Stroll v místě, kde vlály žluté vlajky, sundal nohu z plynu. Časy v sektorech nejsou v tomto případě tak důležité, protože trať osychala a časy se zlepšovaly.

Později byl před stewardy povolán také George Russell a to rovněž za nezpomalení pod žlutými vlajkami. Brit dostal penalizaci pěti míst. Russell měl ale už tak penalizaci za nasazeních nových a nadlimitních komponent pohonné jednotky. 

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Je to pro nás skvělý den, říká šéf Racing Pointu Szafnauer

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.