Stroll vynechá testy v Bahrajnu. Havaroval při tréninku na kole

Kanadský závodník Lance Stroll vynechá předsezonní testy v Bahrajnu poté, co utrpěl zranění při tréninku na kole ve Španělsku. Úvod sezony by však měl stihnout.

Foto: Getty Images

Stroll vynechá testy v Bahrajnu. Havaroval při tréninku na kole   | Foto: Getty Images

Podle tiskového vyjádření týmu Aston Martin, pro který Lance Stroll závodí, nejsou zranění kanadského jezdce vážná a do prvního závodního víkendu v Bahrajnu, jenž startuje 3. března, by měl být fit.

Předsezonní testy, které proběhnou v tomto týdnu od čtvrtka do soboty také v Bahrajnu, však bude muset 24letý závodník vynechat.

„Při tréninku na kole v rámci přípravy na sezonu se mi stala nešťastná nehoda. Jsem odhodlaný vrátit se do auta a těším se na sezonu, která mě s týmem čeká. Mám motivaci se po nehodě dát co nejdříve dohromady,“ uvedl Lance Stroll, patnáctý muž loňské celkové klasifikace mistrovství světa.

Podobnou zkušenost, jako nyní Stroll, prožil před dvěma lety i jeho nový kolega Fernando Alonso. Španěla tehdy srazil automobil a dvojnásobný mistr světa utrpěl zranění čelisti.

V případě, že by se Stroll Velké ceny Bahrajnu nakonec nemohl zúčastnit, mohl by Aston Martin využít jednoho ze svých rezervních jezdců. Těmi jsou bývalý pilot McLarenu Stoffel Vandoorne a úřadující šampion formule 2 Felipe Drugovich.

Další článek: Honda: Několik týmů nás kontaktovalo ohledně dodávek motorů od sezony 2026

Témata článku: ,