Stroll vydělal 14 míst, Astonu Martin dovezl body i Alonso | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Stroll vydělal 14 míst, Astonu Martin dovezl body i Alonso

Posun o 14 pozic zaznamenal ve Velké ceně Las Vegas formule 1 Lance Stroll. Kanaďan dojel na pátém místě. Bodoval také druhý pilot Astonu Martin Fernando Alonso.

Kanaďan se sice kvalifikoval na 14. místo, do závodu ale vyrážel z 19. pozice po penalizaci za nezpomalení při žlutých vlajkách.

Stroll využil dramat v první zatáčce a polepšil si o 10 míst.

„V první zatáčce jsem získal 10 pozic, když spousta dalších jezdců vyjela mimo trať, a posunul jsem se z 19. na 9. místo. Hned jsem věděl, že je o co hrát,“ řekl Stroll.

„Od té chvíle jsme byli na koni a s rychlým autem jsme dokázali útočit. Udělali jsme dobrá strategická rozhodnutí, při obou safety carech zajeli do boxů, a pak jsem dokázal předjet několik vozů do první zatáčky a zajistit si páté místo.“

Alonso se roztočil v první zatáčce

Na devátém místě do závodu startoval Fernando Alonso. Španěl byl ale jednou z obětí první zatáčky, ve které se roztočil a poškodil si přední křídlo.

„Jsem rád, že z tohoto víkendu odcházím s body. Obzvlášť když jsem v první zatáčce po startu závodu stál špatným směrem,“ řekl Alonso.

„Vytěžili jsme maximum ze safety carů a získali nějaké pozice zpět. Celkově si myslím, že dnes večer to byla zábava a na trati byly skvělé souboje.

„Pneumatiky se hodně drolily a přilnavost byla nízká, jako sport se pro příští rok v Las Vegas hodně poučíme.“

V posledním závodě v Abú Dhabí budou piloti Astonu Martin bojovat s McLarenem o konečné čtvrté místo v Poháru konstruktérů. McLaren má nyní náskok 11 bodů.

Doporučujeme

Články odjinud