Stroll se soustředí na pozitiva z Grand Prix Turecka

Lance Stroll získal v Turecku první pole position. V závodě ale dojel na konci bodované desítky, zatímco jeho týmový kolega Sergio Pérez bral druhé místo.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Stroll se soustředí na pozitiva z Grand Prix Turecka  | Foto: Getty Images / Clive Mason

Racing Point po závodě uvedl, že měl Lance Stroll poškozené přední křídlo, což ovlivnilo jeho výkon a opotřebení pneumatik po prvním stintu.

Racing Point už ví, proč se Strollovi po zastávce v boxech nedařilo

Racing Point už ví, proč se Strollovi po zastávce v boxech nedařilo

„Je zřejmé, že jsem byl zpočátku z toho všeho frustrovaný,“ řekl Stroll, kterého cituje web F1. 

„Po úžasném umístění na pole position jsme vedli více kol než kdokoliv jiný v závodě, jen abychom se nedostali na pódium.“

„Nyní, když jsme pochopili, proč pneumatiky nepracovaly podle očekávání, si mohu z toho všeho vzít pozitiva. První stint, kdy jsme si budovali náskok, ukázal, co je možné. Je to všechno užitečná zkušenost pro příště, kdy budeme bojovat v přední části pole.“

Sergio Pérez má teď trochu jiné starosti. Stále je bez sedačky pro příští rok, a tak se chce alespoň soustředit na poslední tři závody s týmem, za který odjel většinu svých závodů ve F1.

„V týmu je teď rozhodně skvělá atmosféra,“ uvedl Pérez. „Chci bojovat o čtvrté místo v šampionátu jezdců. Podařilo se nám dostat se na tuto pozici po skvělém výsledku v Turecku. Chceme bojovat o pódia a šanci zakončit tuto éru na skutečně vysoké úrovni pro tým i pro mě.“

Váš názor Další článek: Stále je o co bojovat, říká Vasseur před posledními třemi závody
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00