Stroll očekává, že vůz bude v příštím roce zelený

Racing Point se v příštím roce promění v Aston Martin. Lance Stroll očekává, že bude mít zelenou barvu.
Stroll očekává, že vůz bude v příštím roce zelený

Z Racing Pointu se příští rok stane Aston Martin. Očekává se, že se zbarvení vozu změní. Dnes do něj promlouvá hlavní sponzor, kterým je společnost BWT. Díky němu mají monoposty poslední tři roky růžové zbarvení.

„Věřím, že to bude britská závodní zelená, takže to bude docela dobré," řekl Stroll o zbarvení vozu pro příští rok. Za Aston Martin bude vedle Strolla jezdit Sebastian Vettel.

Podle Motorsport.com už existují počáteční koncepty designu, které byly nedávno přezkoumány, ale byly odmítnuty. Vůz zřejmě zůstane i nadále částečně růžový. Dosavadní návrhy se ale BWT nelíbily. 

Na sociálních sítích se už také objevují návrhy zbarvení, ale jedná se samozřejmě o neoficiální návrhy.

Racing Point letos okopíroval loňský mercedes. Vývoj je ale už čistě na kreativitě inženýrů týmu. V příštím roce se navíc pravidla měnit nebudou, takže tým musí více méně vydržet se současným vozem. Stroll uvedl, že o vývoj nikdy obavy neměl.

„Nikdy jsem neměl pochybnosti o naší skupině v továrně,“ řekl. „Viděl jsem, jak dobře vstoupil tento projekt do letošního roku a jak konkurenceschopné bylo auto. Nikdy jsem nepochyboval, že vylepšení přinesou to, v co doufáme.“ 

Stroll věří, že v příštím roce může tým udělat další krok vpřed.

Další článek: První trénink v Soči přerušily červené vlajky. Nejrychlejší čas zajel Bottas

16:35 | Buemi je nyní oficiálním rezervním jezdcem Red Bullu a AlphaTauri. Sergio Sette Camara bude závodit v japonské super formuli.
16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10