Stroll neví, co způsobilo jeho nehodu

Pilot Racing Pointu Lance Stroll měl blízko k zisku dalších stupňů vítězů ve formuli 1. Po problému s pneumatikou však musel z Velké ceny Toskánska odstoupit, když v zatáčce Arrabbiata havaroval.
Foto: Getty Images 
Stroll neví, co způsobilo jeho nehodu | Foto: Getty Images

Kanaďan sahal ve druhém v závodě v řadě po stupních vítězů. Na rozdíl od závodu v Monze ale v Mugellu skončil ve zdi, když mu odešla levá zadní pneumatika. Tvrdý náraz do bariéry si vyžádal zastavení závodu.

Stroll zatím neví, co způsobilo selhání pneumatiky. „Je škoda, že jsem to dnes nemohl dovézt do cíle. Nevím, jestli to byl defekt nebo selhalo zavěšení, musíme se na to podívat. Zdálo se to jako defekt, ale v té rychlosti je velmi těžké říct, co to bylo,“ řekl Stroll.

„Měli jsme skvělou rychlost a bojovali jsme o stupně vítězů. Stahovali jsme Ricciho (Daniela Ricciarda) a mohl to být vzrušující závěr závodu.“

Pérez je s pátým místem spokojen, i když doufal v pódium

Incidentům se naopak v závodě dokázal vyhnout Sergio Pérez, který obsadil páté místo.

„Myslím, že jsme si vedli opravdu dobře, když jsme využili situace a získali páté místo. Jsem také rád, že je Lance po jeho velké nehodě v pořádku. Klíčem v závodě bylo udržet soustředění a během incidentů a červených vlajek zůstat v klidu,“ řekl Pérez.

„Myslím, že jsme dnes měli na stupně vítězů, ale neměli jsme rychlost a vyvážení vozu, abychom o ně mohli bojovat. Bylo náročné přijet a rychle se přizpůsobit novému závodnímu okruhu.“

Další článek: Foto: Mick Schumacher se v Mugellu projel ve Ferrari F2004

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)