Stroll měl v posledních závodech problémy s pneumatikami

Lance Stroll ve druhém závodě za sebou dojel do cíle na poslední pozici. Ve Velké ceně Abú Dhabí byl až třikrát v boxech.
Stroll měl v posledních závodech problémy s pneumatikami

Pilot Williamsu obsadil v posledním závodě letošní sezóny formule 1 osmnácté místo.

„Dnes to nebyl dobrý závod,“ řekl Stroll. „Nechci být negativní, ale o tomto víkendu nic nevyšlo. Nemohl jsem přimět pneumatiky fungovat a byl jsem tam ztracený.“

Stroll zajel na první zastávku k mechanikům dříve, jelikož podle svých slov měl na pneumatikách dvě vybrzděné plošky. Do boxů se však poté vrátil ještě dvakrát, když svému týmu řekl, že chce udělat "něco jinak se svými pneumatikami a možná se tím i něco naučit".

„Absolvovali jsme tři zastávky v boxech a stále to nefungovalo,“ popsal po závodě. Stroll si myslí, že jeho problémy začaly už v minulém závodě v Brazílii a základním problémem jsou pneumatiky.

„Na poslední dva víkendy bych nejradši zapomněl, předtím jsme si vedli dobře. Musíme pochopit, co přesně bylo špatně. Vím, že to mělo souvislost s pneumatikami, ale hodně ztrácíme v časech na kolo a z něčeho to vychází, protože předtím jsem si byl v autě jistý.“

„Teď budu mít nějaký čas volno, pak se ale vrátíme do práce, budeme pracovat tak tvrdě jako nikdy a do roku 2018 vstoupím co nejsilnější a budu se snažit být co nejvíce na vrcholu.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (7) Další článek: Výsměch sportu, komentuje Force India trest pro Hülkenberga
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00