Nico Hülkenberg nahradí v Grand Prix Eifelu Lance Strolla

Lance Stroll má zdravotní potíže. Do třetího tréninku nenastoupil. V kvalifikaci a závodě ho nahradí Nico Hülkenberg.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Nico Hülkenberg nahradí v Grand Prix Eifelu Lance Strolla  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Lance Stroll se nezúčastnil třetího tréninku. V jeho průběhu tým potvrdil, že má zdravotní problémy, ale podrobnosti neuvedl. O koronavir by se ale podle Otmara Szafnauera jednat nemělo. Jeho test před víkendem byl negativní.

Ve 14:10 Racing Point potvrdil, že v kvalifikaci a závodě nahradí Lance Strolla Nico Hülkenberg. Ten už má s letošním vozem Racing Pointu zkušenosti. Zúčastnil se dvou víkendů v Silverstonu, kde nahradil Sergia Péreze, který měl v té době pozitivní test na koronavirus. Do prvního závodu tehdy ale neodstartoval kvůli technickým problémům.

Hülkenberg po poledni dorazil na okruh. Podle týmu bylo štěstí, že se nacházel v nedalekém Kolíně nad Rýnem. Čekalo se na vyřízení formalit i jeho test na koronavirus. V záloze pak byl ještě Stoffel Vandoorne. 

Další článek: Poslední trénink se už odjel. Nejrychlejší byl Bottas před Hamiltonem a Leclercem

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10