Stroll: Formule 1 je o jízdě na horské dráze

Letošní náročná sezóna, kterou prožívá v barvách Williamsu, je podle Lance Strolla součástí "vztahu lásky a nenávisti" ve formuli 1.
Stroll: Formule 1 je o jízdě na horské dráze

Ve své první sezóně formule 1 minulý rok Stroll startoval jednou z první řady a v Ázerbájdžánu získal své první stupně vítězů, když dojel na třetí pozici.

Letos naopak Williams patří k nejhorším týmům startovního pole, Stroll bodoval pouze osmým místem v Baku a jeho nejlepším kvalifikačním výsledkem je jedenácté místo.

Jak řekl pro Motorsport.com, je rád, že ve formuli 1 stále je i přesto, že letos mnoho důvodů k radosti zatím neměl.

„Tento sport je vztah lásky a nenávisti a v těžkých časech musíte ukázat hrdost. Musíte se odrážet od minulosti, vědět, že byly dobré časy a (věřit, že jsou) dobré časy před vámi. Musíte jezdit na horské dráze, o tom je F1,“ řekl Stroll.

Někdy přemýšlím o rezignaci, přiznává Williamsová

Někdy přemýšlím o rezignaci, přiznává Williamsová

„Musíte vždy držet vysokou morálku, zůstat pozitivní a když můžete, odpoutat se od závodní trati, a vrátit se do práce motivovaný a připravený bez ohledu na to, jaká je situace. Tento sport se neustále mění a je to jen o tom tu být a čekat, až přijde vaše chvíle,“ dodal Kanaďan, který je nyní spojován s přestupem do týmu Force India.

Williams se snaží na svůj vůz v průběhu sezóny nasazovat vylepšení. Pro zlepšení stability vozu tým v závodech před letní přestávkou nasadil nové přední a zadní křídlo. Podle Strolla je obtížné hodnotit letošní zlepšení týmu, Kanaďan však věří, že tým z Grove může ve zbývajících závodech sezóny bodovat.

„Po dobrém víkendu častokrát vidíme naději a pak další víkend (je obtížnější). Jako třeba v Rakousku, dostal jsem se do Q2, byli jsme mnohem blíže soupeřům, a dokonce i před některými z nich. Následující víkend na Silverstonu jsme měli problém, který všechny zklamal. Je stále těžké dospět k závěru v tom, jak jsme na tom z pohledu vývoje a kde jsme v porovnání s ostatními. Cílem nyní je mít vyrovnané víkendy a být výše v pořadí. Pak můžeme dospět k závěru, že jdeme správným směrem,“ uzavírá Stroll.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Brawn by se nebránil plně elektrické F1, šéf formule E argumentuje

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00