Stroll dostal fyzický i psychický výprask

Technický ředitel Racing Pointu se rozpovídal o současné situaci kanadského závodníka. V posledních týdnech neprochází jednoduchým obdobím.
Foto: Getty Images / Pool
Stroll dostal fyzický i psychický výprask | Foto: Getty Images / Pool

Na začátku sezony se Lance Stroll sedmkrát za sebou prokousal na bodované pozice. Nejlépe dopadl na Monze, kde dojel na třetím místě. Od GP Itálie, která se jela na začátku září, se však Strollovi ani jednou bodovat nepodařilo.

V Mugellu dvaadvacetiletý pilot při boji o pódium utrpěl bouračku ve vysoké rychlosti. V Soči odstoupil hned v prvním kole po kontaktu s Charlesem Leclercem. Na Nürburgringu pro změnu nemohl závodit kvůli nakažení koronavirem.

Když se v Portugalsku vrátil k závodění, odstoupil po kolizi s Norrisem. V Imole Stroll startoval patnáctý a v prvním kole si poškodil přední přítlačné křídlo. Cíl viděl na třinácté pozici. V celkovém hodnocení se tak Stroll propadl na průběžnou jedenáctou příčku.

O nelehkém Strollově údělu se rozpovídal Andrew Green, který v týmu Racing Point zastává post technického ředitele:

„Rozhodně není tam, kde byl. Od Monzy se to hodně změnilo. Chybí mu sebevědomí. Na tom musí v příštím týdnu zapracovat. Samozřejmě nepomohla ani nemoc. S tou jsme zkrátka nepočítali a nemohli to předvídat.

Nějakou dobu trvá, než po covidu-19 získáte zpět svou dřívější formu. V jeho případě je to ale hlavně o sebevědomí, musí si zase začít věřit. Pak se Lance může vrátit do formy, kterou měl v prvních dvou třetinách sezony.

Je jasné, že po fyzické i psychické stránce dostal zabrat. V Mugellu to byla pořádná rána, taky to nepomohlo jeho sebedůvěře. Poté se necítil dobře ze zdravotních důvodů.

Půlka úspěchu tkví v tom, že potřebuje podpořit, poplácat po rameni a pomoct mu dát se do kupy. Potřebuje se vzchopit pro poslední závody, abychom mohli získat třetí místo v Poháru konstruktérů. Rozhodně na to má, jen si teď prochází těžším obdobím.“

Podle Greena na Strolla vytváří tlak i fakt, že boj o třetí místo mezi týmy je ohromně našlapaný a rozdíly jsou minimální. Renault má 135 bodů, McLaren 134 a Racing Point taktéž.

Další článek: Racing Point obhajuje zastávku Péreze během safety caru

Témata článku: ,