Střídačky týmů: Kdo usedne do kokpitu, když se jezdec nakazí koronavirem?

Nestává se moc často, aby jezdec nemohl nastoupit do závodu formule 1. Aktuálně je ale tato možnost minimálně teoreticky na stole a to kvůli koronaviru.

Nestává se moc často, že by jezdec formule 1 musel být vystřídán (nemyslíme přestupy v rámci sezóny). Ale děje se to. V roce 2017 zaskočil v Monaku Button za Alonsa, který jel Indy 500. V Maďarsku pak nahradil u Williamsu Paul di Resta Felipeho Massu, kterému nebylo dobře. 

V roce 2016 nahradil Stoffel Vandoorne Alonsa, který měl těžkou nehodu v Austrálii. V roce 2015 nahrazoval Alonsa Magnussen po nehodě v testech. V roce 2012 nahradil Jérôme d'Ambrosio Grosjeana, který dostal zákaz startu pro jeden závod. O rok dříve pak Pedro de la Rosa nahradil v Kanadě Péreze, který se necítil dobře po nehodě v Monaku. 

Pravděpodobnost nasazení rezervního jezdce je letos větší kvůli koronaviru.

Celý kolotoč formule 1 bude v izolaci. Testovat na koronavirus se bude každé dva dny. Přesto existuje možnost, že se jezdec nakazí. V takovém případě by musel nastoupit rezervní jezdec.

Koho mají týmy k dispozici? Nabídka je omezena. Může jít o bývalého jezdce F1 nebo o nováčka. Nováček ale potřebuje 40 bodů pro super licenci, i když je možné dostat bodový bonus a pár chybějících bodů odpustit. Jak vypadají seznamy rezervních jezdců všech týmů formule 1? Podívejte se.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Pirelli
Další článek: SOS z Wokingu. McLarenu docházejí peníze