Středu pole kralovali piloti Toro Rosso

Daniel Ricciardo i Jean-Éric Vergne se umístili v první desítce. Do třetí části kvalifikačních bojů se probojoval také Nico Hülkenberg z týmu Sauber.
Středu pole kralovali piloti Toro Rosso

Williams

Valtteri Bottas (13.): "Tento mokrý víkend je pro nás zatím dost obtížný, protože se pereme s nastavením. Zdá se, že našemu vozu více sedí sucho. Třinácté místo proto asi docela dobře reflektuje naši formu. Není to ale úplně špatná výchozí pozice. Doufejme, že dokážeme bojovat o první desítku a přivézt další body."

Pastor Maldonado (17.): "Bylo to těžké. Celý víkend máme problémy se zahříváním zadních pneumatik. Vzhledem k daným podmínkám se nám nepodařilo zajet nejlepší kolo na začátku Q1, tedy v době, kdy byly v mnoha případech zajížděny nejlepší časy. Zítra trochu doufáme v body. Dobře se na to připravíme a v závodě se pokusíme o maximum."

Toro Rosso

Daniel Ricciardo (7.): "Dnešní odpoledne bylo zrádné, ale už od loňského roku ukazujeme, že se nám na mokru daří. Je to naše nejlepší kvalifikace za dlouhou dobu. Mám radost, že se oba vozy dostaly do první osmičky. Mezi mnou a Jeanem dnes byl jen malý rozdíl. A zítřek? Rozhodovat bude asi počasí, ale každopádně je sedmá pozice dobrý start. Budu hodně motivovaný, abych dnešní výsledek proměnil v body. Bude se jednat o můj poslední závod pro Toro Rosso po dvou velmi příjemných letech."

Jean-Éric Vergne (8.): "Za sebe i za tým mám radost. Oba vozy v nejrychlejší osmičce jsou skvělý výsledek. Možná jsme nebyli až tak rychlí, jak jsme doufali, protože mokro nám obvykle opravdu sedí. Od pátku se ale za daného počasí trápím trochu více. Ačkoliv ale kvalifikace nebyla nejsnazší, osmé místo je dobré. Hlavně potom, co jsme se se štěstím prokousali do Q2. Nezačali jsme nejlépe. Cílem pro zítřek musí být body. V dešti se může stát cokoliv."

Force India

Paul di Resta (12.): "Mokrá trať se zatím stará o hodně náročný víkend. Před kvalifikací jsem dokázal odjet jen málo kol. V podstatě jsme se zasekli na nastavení, se kterým jsme sem přijeli. Pokud se počasí umoudří a bude sucho, mělo by to pro nás být lepší. Zároveň ale vznikne mnoho neznámých. Trať bude nepogumovaná a je možné, že toho dokážeme využít. I na mokru bychom ale měli mít šanci na body, protože se na mokru zlepšujeme. Pojedeme naplno a doufejme, že po závodě budeme mít důvod k úsměvu."

Adrian Sutil (16.): "Velice složitá situace. Nejlepší podmínky byly na samotném začátku kvalifikace. Poté se to postupně zhoršovalo. V Q2 byla v podstatě jen jediná šance zajet nějaký slušný čas. Zůstal jsem na dráze v naději, že přestane pršet. Když měl Pérez nehodu, zajel jsem do boxů. Zdá se, že startovat budu ze šestnácté pozice. Závod je ale dlouhý a není jané, co nám přichystá počasí. Závody v Brazílii mají ve zvyku být hodně nepředvídatelné. Proto se nevzdáváme a až do posledního kola pojedeme na sto procent."

Sauber

Nico Hülkenberg (10.): "Postup do první desítky je úspěch. Celý víkend je mokro. Nejsme tak rychlí, jak bych si přál. Máme problémy s vyvážením vozu. Bylo těžké se správně trefit do všech zatáček. Asfalt byl velice kluzký. Na začátku sezony jsme byli dobří na drážkovaných pneumatikách a horší na slickách. Nyní je to zřejmě obráceně. Myslím, že zítřejší závod bude vzrušující. Uvidíme, jak to bude vypadat s počasím."

Esteban Gutiérrez (18.): "V prvním kole bylo docela sucho. V poslední zatáčce jsem ale chyboval a přišel jsem o náskok, který jsem si vybudoval v prvním a ve druhém sektoru. Poté pršelo už opravdu dost a nešlo to dohnat. Je to zklamání. Auto vypadalo OK. Bylo trochu přetáčivé, ale neměl by to být problém. Start z osmnáctého místa bude výzvou, ale musíme brát, co je."

Poznámka - Esteban Gutiérrez obdržel napomenutí za přejetí bílé čáry v nájezdu do pitlane. K prohřešku došlo ve třetím tréninku. 

Další článek: Druhého Rosberga překvapila při obtížných podmínkách vysoká ztráta

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,