Střední sada nebyla pro sprint správná volba, přiznává Magnussen

Kevin Magnussen s týmem Haas učinil podle svých slov špatné rozhodnutí, když se pro sprint formule 1 ve Velké ceně Emilia Romagna v Imole rozhodl nasadit střední sadu pneumatik.
Střední sada nebyla pro sprint správná volba, přiznává Magnussen

Po propršeném pátečním tréninku a kvalifikaci mohli v sobotním dopoledním tréninku piloti poprvé o tomto víkendu vyzkoušet suchou trať. Mohli si tak vyzkoušet, jaké pneumatiky zvolit pro odpolední 21kolový sprint.

Pro start na měkké sadě se nakonec rozhodlo 17 pilotů, jen piloti Haasu Magnussen a Mick Schumacher se spolu s Nicholasem Latifim rozhodli nasadit střední směs.

Magnussen si přitom pro sprint vyjel velmi slibnou pozici, když startoval ze čtvrtého místa.

„Byl jsem velmi překvapen, když jsem viděl všechny na měkkých. Vyzkoušeli jsme je ve volném tréninku a mysleli jsme si, že budou odcházet až příliš,“ řekl Magnussen.

„Odjeli jsme asi 13 kol a došlo k opotřebení, usoudil jsem proto, že to bude pokračovat. Ale při pohledu na všechny ostatní ve 13. kole to bylo tak nějak stejné. Měkká sada byla tou správnou volbou, mýlil jsem se,“ přiznal dánský pilot.

„Normálně bychom byli za osmé místo v kvalifikaci rádi, berme to tedy pozitivně. Zatím to pro nás byl dobrý víkend, těším se na zítra a doufám, že získám nějaké další body,“ pokračuje Magnussen, který za osmé místo ve sprintu získal jeden bod.

Další článek: Mercedes si ve sprintu nepolepšil, Hamilton bude až čtrnáctý

Témata článku: , ,