Střed pole: Williams potvrdil výbornou závodní rychlost

V závodě se blýskl Valtteri Bottas i Nico Hülkenberg. Nezklamal ani debutující mladíček Daniil Kvjat, který dokázal ve svém prvním závodě dojet na bodech.

Williams

Valtteri Bottas (6. místo): „Auto dnes jelo opravdu výborně, pro sezonu je to dobré znamení. Jako tým můžeme být spokojeni, že jsme se v porovnání s loňskem opravdu zlepšili. Sám jsem ale trochu zklamaný, protože jsem jel až moc na hraně, ťukl do zdi a přivodil si tak defekt, což mě v pořadí srazilo hodně dolů.

Zbytek závodu jsem strávil tak, že jsem se snažil chybu napravit. Podařilo se mi několik dobrých předjetí, ale musím se z toho ponaučit a zajistit, aby se to už neopakovalo. Měl jsem skvělý pocit z toho, že můžu závodit se soupeři kolem.

Také bych chtěl poděkovat lidem z Grove a Brixworthu, kteří na tomto voze odvedli pořádný kus práce. Vzhledem k rychlosti vozu jsme dnes měli dojet výše. Těším se na to, co dokážeme předvést v Malajsii.“

Felipe Massa (nedokončil): „Samozřejmě jsem hodně zklamaný, protože jsem měl k dispozici vůz, který měl na boj o stupně vítězů. Incident v první zatáčce ale můj závod předčasně ukončil. Snažil jsem se o klidný start, nechtěl jsem riskovat. Kobajaši ale šel na brzdy příliš pozdě a nešlo se mu vyhnout.

Je to škoda, ale viděli jsme také spoustu pozitiv po stránce spolehlivosti a rychlosti. Nyní už myslím na další závod, kde snad získáme nějaký dobrý výsledek.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Toro Rosso

Jean-Éric Vergne (9. místo): „Je to samozřejmě dobrý výsledek, přestože se vůz řídil velmi obtížně. Měli jsme problémy s brzdami, které nás stály dost času. Jsme ale spokojeni, že jsme dostali oba vozy do cíle na bodech. Více si cením tří bodů pro tým než pro sebe.

Po spoustě tvrdé práce skrze zimu přišlo pro kluky v garáži velké uvolnění. Je hezké, že jim my jako jezdci dokážeme za jejich práci něco vrátit. Zdá se, že se vše vyvíjí dobrým směrem. Doufejme, že to bude pokračovat v pozitivním duchu. Co se týče chyby v poslední zatáčce – snažil jsem se bránit před Mercedesem, hledal jsem nejlepší stopu pro výjezd, ale dostal jsem se až na trávu. Měl jsem štěstí, že jsem se nedostal do smyku.

Je to opravdu škoda, ale máme za sebou teprve první závod a jsem si jist, že budeme mít ještě spoustu příležitostí na zisk většího množství bodů. Celkově jsem s dnešním výsledkem spokojen.“

Daniil Kvjat (10. místo): „Bylo to napínavé odpoledne a mám skvělý pocit z toho, že se mi podařilo v prvním závodě získat bod. Moje první velká cena ve spolupráci s týmem probíhala skvěle, všichni dělali maximum. Zisk bodů je dobrým vyústěním úsilí týmu. Dobrá práce, lidi!

Start byl trochu divoký, ale poté se mi podařilo chytit rytmus a zdálo se, že vůz je na tom v porovnání s konkurencí dobře. Na konci to bylo mezi mnou a Jevem (týmovým kolegou Vergnem – pozn. redakce) těsné, ale musel jsem šetřit palivo, takže jsem neútočil.

Vůbec jsem nepočítal s tím, že bych mohl v debutovém závodě bodovat, takže mám opravdu velkou radost. Je to dobrá motivace. Pokud budeme tímto způsobem pokračovat, můžeme se těšit na velmi povedenou sezonu.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sauber

Adrian Sutil (12. místo): „Byl to vzrušující závod, hlavně na začátku, kdy jsem se naštěstí vyhnul kolizi. V prvním stintu jsme měli jisté problémy s pohonnou jednotkou, ale po zastávce v boxech se to vylepšilo. Přesto nás to ale stálo dost času, a už jsme se z toho nedokázali plně vzpamatovat.

Původně jsem zvolil strategii dvou zastávek v boxech, ale kvůli safety caru jsme se rozhodli změnit taktiku a jet pouze na jednu zastávku. Mohlo nám to pomoci, ale samotná fáze za zpomalovacím vozem nám uškodila. Navíc jsme byli jednoduše příliš pomalí. Podařilo se nám ale dokončit závod, což bylo naším cílem.

Body nebyly daleko, ale musíme zrychlit. Máme spoustu dat, které musíme analyzovat. Můžeme se jenom zlepšovat. Doufám, že náš progres bude rychlý.“

Esteban Gutiérrez (13. místo): „Bylo to trochu jiné závodění, ale bereme to jako dobrou zkušenost. Naším problémem je, že nám schází rychlost. Boj na předních místech je pro nás velkou výzvou. Jako tým musíme zajistit, abychom s tím něco udělali, protože naše pomalost na rovinkách je značná.

Zato ale můžeme být opravdu rádi, že oba naše vozy dojely do cíle. Pro tým to znamená krok vpřed po stránce spolehlivosti.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Force India

Nico Hülkenberg (7. místo): „Sedmá pozice značí pozitivní vstup do nové sezony. Byl jsem vážně rád, že jsem viděl šachovnicovou vlajku. V Melbourne se mi to poštěstilo poprvé. Je také důležité, že jsme hned takto na úvod získali body. Povedl se mi start a v prvních dvou stintech jsem jel na čtvrté pozici.

Jediný větší problém, který mě postihl, bylo drolení levé přední pneumatiky v době, kdy jsem jel na měkké směsi. Je škoda, že při druhé zastávce jsem ztratil dvě pozice ve prospěch Buttona a Alonsa. Zdá se ale, že soupeři kolem nás jsou na tom v současnosti po stránce rychlosti o trochu lépe.

Chtěl bych týmu poděkovat za skvělou práci odvedenou přes zimu i o tomto víkendu. Je to výsledek velkého úsilí a je hezké, že jsme mohli všechny odměnit několika body.“

Sergio Pérez (11. místo): „Jsem rád, že jsem dokončil závod, ale zklamalo mě, že jsem skončil bez bodů. Můj závod byl složitý hned od prvního kola, kdy do mě ve třetí zatáčce narazil sauber Estebana Gutiérreze. Prořízlo mi to pneumatiku a musel jsem velmi pomalu dojet do boxů. Spadl jsem tak na konec pole.

Poté jsem se na střední směsi pneumatik snažil držet konstantní rychlost a měl jsem štěstí, že vyjel safety car. Pomohl mi získat pár ztracených pozic. Body nebyly daleko, ale uškodilo mi, že jsem se zasekl za vozem Adriana. Je dobré, že jsme dokončili závod, tým získal mnoho užitečných dat a doufejme, že v Malajsii budeme silnější.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Další článek: Vůz se řídí skvěle, ale spolehlivost musíme zlepšit, říká Rosberg