Střed pole v kvalifikaci: Kubica osmý, Sutil desátý

Na jezdce ze středu pole zbyla v Číně tentokrát jen dvě místa mezi první desítkou. Robert Kubica se protlačil na osmou příčku, Adrian Sutil na desátou.

Renault
Kubica byl se svým osmým místem velmi spokojený. „Jezdecky to byl asi můj letos nejlepší výkon,“ poznamenal Polák. Tým potěšil i fakt, že se jejich jezdec vmáčkl před Michaela Schumachera z Mercedesu. Právě německou automobilku by Renault rád vytlačil z nejlepší čtyřky týmů. Vitalij Petrov obsadil čtrnáctou příčku. V ranním tréninku měl nehodu a jeho mechanici měli před kvalifikací plné ruce práce. „Víme, že jsme lepší, když máme víc naloženo, takže jsme v dobré pozici, abychom zítra usilovali o body s oběma jezdci,“ řekl vedoucí inženýr týmu Alan Permane.

Force India
Adrian Sutil uzavřel svým časem nejlepší desítku, což ho potěšilo. „V prostředním sektoru trati je to složité. Trochu se tam ztrácí přilnavost, auto je lehce přetáčivé, a je těžké jet nadoraz,“ podotkl. Jeho kolegovi Toniu Liuzzimu zůstal v ruce Černý Petr hned v první části kvalifikace. Umístil se na osmnáctém, prvním nepostupovém místě. „Byli jsme rychlí, ale potřetí ve čtyřech závodech se mi zase stalo, že jsem za někým uvízl. A zase to byl williams a někdo od HRT,“ postěžoval Liuzzi.

Williams
Rubens Barrichello dnes v Číně bojoval do poslední chvíle o postup do finále. Nakonec ho ale z nejlepší desítky vystrčil soužící se Schumacher. Byl rychlejší o tři setiny. „Škoda, všechno je to dneska tak těsné. Zajel jsem skvělé kolo, byl jsem s ním spokojený,“ řekl jedenáctý Barrichello. To Nico Hülkenberg v kvalifikaci zápasil sám se sebou. Skončil šestnáctý. „Není to, v co jsem doufal. Chyboval jsem v poslední zatáčce a stálo mě to čas,“ podotkl Hülkenberg.

Toro Rosso
Sesterská stáj Red Bullu obsadí zítra na startovním roštu dvanácté a třinácté místo. „Jedno auto jsme nastavili na mokrý závod a jedno na suchý. Hádejte, které bylo dneska rychlejší,“ vtipkoval technický ředitel týmu Giorgio Ascanelli. „Na téhle trati jsem poprvé. Myslím, že mám reálnou šanci posbírat nějaké body, ať už bude sucho nebo mokro. Ale byl bych radši, kdyby nepršelo,“ řekl dvanáctý Alguersuari. Třináctý Sébastien Buemi v kvalifikaci pociťoval nedostatek najetých kilometrů. V pátečních trénincích toho kvůli nehodě moc nenajezdil. „Čekal jsem to trochu lepší, ale když v pátek nemůžete jezdit, je to pochopitelné. Pro závod jsme vsadili na kompromis. Nastavení by mělo fungovat, i kdyby opravdu zapršelo,“ popsal Buemi.

Sauber
U Sauberu si patnáctý Kamuj Kobajaši stěžoval na nedostatečnou přilnavost, špatnou stabilitu při brzdění a nedotáčivost. „Jsem se svým kolem spokojený. Nebyl provoz a dělal jsem, co jsem mohl. Pořád jsou tu ale oblasti, ve kterých se potřebujeme zlepšit,“ vysvětlil Kobajaši. Sedmnáctý Pedro de la Rosa si vyčítal chybu v posledním kole. „Před čtrnáctou zatáčkou se mi to smeklo a já jsem ztratil aspoň půl vteřiny. Mohl jsem být tak o dvě místa výš,“ popsal de la Rosa.

Další článek: GP Číny 2010 - sobota