Střed pole v Číně: Bodoval jen Renault

Ze středu pole bodovali v Číně jen jezdci Renaultu. Tonio Liuzzi, Sébastien Buemi a Kamuj Kobajaši neviděli ani konec prvního kola.

Renault
Pro francouzský tým skončila Velká cena Číny úspěchem. Oba jeho jezdci odolali pokušení přezouvat pneumatiky už ve druhém kole, kdy se drobně rozpršelo, a významně si tak pomohli. „Udělali jsme správné rozhodnutí. Posunul jsem se až na třetí místo,“ poznamenal Kubica. Nakonec ale skončil pátý. Druhý výjezd safety caru ho připravil o velký náskok a on se pak neubránil několika soupeřům za sebou. „S pátým místem jsem spokojený, ale přece jen cítím i trochu frustrace,“ řekl. Nováček Vitalij Petrov dojel sedmý a bodoval poprvé ve formuli 1. Na mokré trati se neubránil několika uklouznutím, ale připsal si i úspěšné souboje, třeba s Michaelem Schumacherem nebo Markem Webberem

Force India
Indická stáj vyšla poprvé od začátku sezony bodově naprázdno. Tonio Liuzzi havaroval hned po startu a Adrian Sutil skončil jedenáctý. „V zaváděcím kole jsem měl problémy zahřát brzdy. Když jsem přijížděl do čtvrté zatáčky, úplně se mi zablokovala záď a já vyletěl ven z dráhy,“ popsal Liuzzi. Sutil přezul hned ve druhém kole na přechodné pneumatiky a jako jeden z mála si to pochvaloval. „Snadno jsem předjel spoustu aut.“ V šestém kole se vrátil na suché, ale v devatenáctém déšť zesílil znovu. „Na druhé sadě přechodných jsem se pár kol mohl měřit s Lewisem (Hamiltonem), Sebastianem (Vettelem) nebo Felipem (Massou). Jenže pak se mi pneumatiky začaly drolit a já musel znovu do boxů,“ popsal Sutil.

Williams
Zklamaní byli i u Williamsu. Dvanácté místo Rubense Barrichella a patnácté Nika Hülkenberga je nepotěšilo. Hülkenberg byl rád alespoň za to, že dojel a nasbíral zkušenosti a data pro další použití. „Některá naše rozhodnutí byla dobrá, některá špatná. Obecně jsme nebyli dost rychlí a ta špatná rozhodnutí převážila,“ zhodnotil technický ředitel týmu Sam Michael.

Toro Rosso
Sébastien Buemi skončil se svým toro rosso hned v prvním kole. Připletl se do cesty neovladatelnému monopostu Tonia Liuzziho. Ani Jaime Alguersuari se nevyhnul problémům, když si rozcupoval nos o jeden z vozů Hispania. „Udělal jsem tam chybu. Byl pomalejší, mávali mu modrou vlajkou, ale on se vrtěl ze strany na stranu. Zkoušel jsem to zprava, ale on se pohnul zpátky a dotkl se mého křídla,“ vysvětlil Alguersuari. Po celkem šesti zastávkách v boxech dojel třináctý. Šéf týmu Franz Tost své jezdce přesto ocenil. „Jaime zajel další dobrý závod, přestože pro něj nebylo jednoduché vyrovnat se s měnícími se podmínkami. Sébastien měl dobrý start. To bylo letos už podruhé, co se zapletl do nehody, kterou nezavinil,“ řekl.

Sauber
Vůbec nejhůř dopadl z týmů ve středu pole opět Sauber. Nedojelo ani jedno jeho auto. Kamuj Kobajaši byl účastníkem té samé nehody jako Buemi. Pedru de la Rosovi odešel motor. „Jsem moc zklamaný. Zůstali jsme po startu na slickách, užíval jsem si předjíždění a byl čtvrtý. V takové situaci si vždycky moc přejete dojet,“ litoval de la Rosa.

Další článek: GP Číny 2010 - neděle

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00