Střed pole: Tým Hülkenberga chválí, ale Webbera štval

Nico Hülkenberg dotáhl v neděli na Monze svůj skvělý víkend. Technický ředitel Williamsu Sam Michael ho za sedmé místo velebil, ale Mark Webber od Red Bullu ho nepochválil vůbec.

Webber se Hülkenberga dlouho pokoušel předjet. A dlouho marně, také kvůli tomu, že si nováček před ním několikrát zkrátil šikanu a pak ho ještě naštval nebezpečnou myškou. „Vypadalo to, že jsem s jedním nebo druhým red bullem bojoval celé odpoledne. Nevydechl jsem si ani na chvíli. Navíc jsem měl potíže s brzdovým pedálem, ale bylo to vzrušující,“ popsal Hülkenberg. Rubens Barrichello dovezl do cíle bod za desáté místo. Na startu ztratil kousek předního křídla a pak se na dlouho zasekl za Sébastienem Buemim.

Renault
Osmý Robert Kubica doplatil na nezvládnutou zastávku. Skvělý start ho katapultoval z devátého místa na páté. „Rozhodli jsme se stavět dřív než ostatní kolem mě. Myslím, že to bylo správné, protože jsem byl o takovou vteřinu rychlejší. Bohužel jsme měli pomalou zastávku a ztratili několik vteřin,“ popsal Polák. Když se pak z boxů vracel Hülkenberg, mířili do první zatáčky kolo na kolo. Německý mladík souboj vyhrál a Kubicu předjel i Webber. Vitalij Petrov zůstal tentokrát bez bodu. Po startu z dvacátého místa získal pět pozic, nakonec skončil třináctý. „Špatně se tu předjíždí. Je to zrádné, vyvážet se za někým v slipstreamu, když máte tak nízký přítlak,“ vysvětlil Petrov.

Toro Rosso
Jaime Alguersuari si z patnáctého místa postěžoval na penalizaci, kterou dostal na začátku závodu. Komisaři ho nechali projet boxy, protože si zkrátil šikanu. „Nechápu  to. Ano, zkrátil jsem si šikanu, ale nezískal jsem žádnou výhodu. Nikoho jsem nedohnal ani nikomu neujel. Ono se toho tou penalizací moc nezměnilo, ale každopádně mě to otrávilo,“ podotkl nejmladší jezdec v poli. Sébastien Buemi byl s jedenáctým místem spokojený. Na startu se posunul o čtyři příčky, před zastávkou ale ztratil nějaký čas za Timem Glockem. Po přezutí mu pak delší dobu trvalo, než zahřál pneumatiky a dostal se před něj Barrichello. Vylepšení pro Monzu ale týmu pomohla. „Když budeme takto pokračovat, doufám že na konci sezony  zabojujeme s Williamsem a Mercedesem,“ řekl Buemi.

Force India
Tonio Liuzzi startoval kvůli technickým problémům v kvalifikaci až z 19. místa. Závod dokončil dvanáctý. Šestnáctý Adrian Sutil se naopak propadl poté, co se po startu dostal mimo trať. „Zajel jsem do boxů, abych získal nějaké pozice, až pak budou stavět ostatní. Fungovalo to dobře, ale nemohli jsme se přiblížit bodovaným pozicím. Pak jsem navíc musel měnit nos,“ řekl Sutil.

Sauber
Kamuje Kobajašiho postihly problémy, už když jel s autem z garáže na start. „Byla to elektronická jednotka. Ten problém poškodil převodovku. Jednotku jsme vyměnili, ale převodovka byla porušená příliš,“ vysvětlil technický ředitel týmu James Key. Kobajaši proto startoval z boxů, ale kvůli převodovce musel hned odstoupit. „Jsem moc zklamaný. Věřil jsem, že bych tu mohl snadno bodovat,“ posteskl si Kobajaši. Pedro de la Rosa dojel čtrnáctý. „Věděli jsme, že to tu budeme mít těžké. Zápasil jsem s autem od sobotního rána,“ poznamenal.

Další článek: Heidfeld by údajně již letos mohl nahradit de la Rosu

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)