Střed pole? To už ve formuli 1 neexistuje, tvrdí Steiner

Existuje ve formuli 1 ještě něco, co se dá označit jako střed pole? Podle šéfa Haasu ne.
Střed pole? To už ve formuli 1 neexistuje, tvrdí Steiner

Několik nejsilnějších týmů na straně jedné, nové a pomalé týmy (HRT, Caterham, Manor) na straně druhé. A mezi nimi střed pole. Nové týmy ale už ve formuli 1 nejsou. Podle Steinera zmizel i střed pole.

Mapa formule 1 vypadá podle Haasu tak, že zde jsou tři špičkové týmy a za nimi s velkou ztrátou zbytek týmů peroucí se o poslední body.

Haas už po testech cítil, že může bojovat o 4., 5. místo. „Po (předsezónních) testech jsme byli opatrně optimističtí, ale stále je to velmi těžké, protože všechny ostatní týmy ve formuli 1 jsou velmi dobré – není nikdo, kdo není konkurenceschopný,“ říká Steiner.

Blíží se Grosjeanův konec? Haasu dochází trpělivost

Blíží se Grosjeanův konec? Haasu dochází trpělivost

„Neexistuje žádný střed pole. My jsme zbytek. Máme tři vedoucí týmy a zbytek.“

„Všichni od čtvrtého po desáté místo mohou letos soutěžit o body, jak jsme všichni viděli. Nyní jsme pátí. Je hezké tam být. Po testech bylo reálné si myslet, že bychom tam mohli být, ale byli jsme si vědomi toho, že to bude těžká práce a také je.“

„Myslím, že s potenciálem vozu, který jsme ukázali za poslední tři závody, je možné se zaměřit na čtvrté místo. Zda se nám to podaří nebo ne, to je druhá věc. Nechci být arogantní a říkat, že skončíme čtvrtí, protože to není v žádném případě dáno.“

Haas zatím úplně neví, co očekávat od Německa. „Máme trochu obavy z posledního sektoru v Hockenheimu, je velmi pomalý.“

„Naše auto je konkurenceschopnější ve vysokorychlostních zatáčkách a v pomalých zatáčkách jsme měli problémy. Uvidíme, co můžeme udělat v pátek, abychom minimalizovali naše nedostatky.“

Foto: Getty Images / Patrik Lundin

Další článek: Bottas předvedl v Goodwoodu vůz Mercedesu a donuts [video]

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10