Střed pole: Sutil, Kobajaši a Petrov na bodech, Buemi penalizován

Sutil se před domácím publikem blýskl šestým místem, Kobajaši těžil z dobré strategie, Petrov vybojoval pro svůj tým bod. Buemi dostal penalizaci pěti míst na startu Velké ceny Maďarska za způsobení kolize.
Střed pole: Sutil, Kobajaši a Petrov na bodech, Buemi penalizován

Force India
Adrian Sutil dnes podal velice dobrý výkon. V domácím závodě si vyjel dosavadní nejlepší umístění v letošní sezoně, když dokončil na šestém místě. "Dnes to byl skvělý závod a já jsem potěšen, že jsem mohl tento výsledek týmu darovat, protože jsme si ho zasloužili. Auto bylo celý víkend skvělé a všechno šlo perfektně. Pneumatiky fungovaly dobře a rozhodně jsme zvolili správnou strategii, která mně pomohla porazit v posledním stintu Nika Rosberga," neskrýval nadšení Sutil. Naopak Paul di Resta prožil zcela odlišné nedělní odpoledne. Nürburgring opouští bez bodů. "Znovu je to frustrující konec závodního víkendu, protože jsem měl velkou šanci dnes získat nějaké body. Na startu jsem si udržel svoji pozici a v první zatáčce jsem bojoval s Michaelem. Pak jsem ucítil náraz zezadu, což musel být Nick Heidfeld. To mě roztočilo a ovlivnilo můj závod, což je škoda, protože jsme sem přijeli s několika úpravami a do závodu jsme měli dobrou strategii," litoval Skot.

Sauber
Kamuj Kobajaši dokázal navzdory nelichotivé startovní pozici vybojovat pro svůj tým dva body. "Můj start byl dobrý a já jsem byl schopný získat několik pozic v úvodních zatáčkách prvního kola. To bylo dobré. Na startu to bylo sedmnácté místo a po prvním kole už dvanácté. Ale pak už to bylo obtížné, protože rychlost našeho vozu zde nebyla dost dobrá. Fakt, že jsme dokázali bodovat, je spíše díky dobře zvolené strategii. Chtěl bych poděkovat týmu za excelentní práci," sdělil Kobajaši. To Sergio Pérez dnes zůstal těsně za bodovanými pozicemi. Přesto si dokázal oproti kvalifikaci polepšit o čtyři příčky. "Vzhledem k naší startovní pozici jsme věděli, že to dnes nebude lehké získat nějaké body, ale Kamuj ukázal, že to možné je. Jsem na sebe naštvaný, protože jsem v osmém kole udělal chybu. Vyjel jsem mimo trať a dostal se na trávu. To byl důvod, proč jsem zajel k mechanikům dříve a vyměnil pneumatiky. To původně v plánu nebylo," vysvětlil Mexičan.

Renault
Pro Renault dopadl dnešní závod téměř katastrofálně. Z Německa si odváží pouze jeden bod za desáté místo Petrova. "Získali jsme dnes další bod, ale potřebujeme přesně zanalyzovat, proč jsme ztratili nějaké pozice a proč jsme nezajeli do boxů dříve, abychom mohli bojovat se skupinou před námi. Start byl dobrý a svedl jsem několik zajímavých bitev s Jensonem a Michaelem. Hlavně ale musíme zjistit, proč vozy Force India a Sauber byly v cíli výše než my, a napravit to co nejrychleji," sdělil Petrov. Nick Heidfeld závod po kolizi se Sébastienem Buemim nedokončil. "Na startu závodu jsem se dostal do sevření a to samé se opakovalo také ve druhé zatáčce. Když jsem najížděl do třetí zatáčky, Paul di Resta byl ve vnější stopě. Zablokoval jsem přední kola a snažil se mu vyhnout, ale dostal jsem smyk a narazil do něj. Nebylo tam žádné místo." Incidenty se dnes německému závodníkovi nevyhýbaly ani v dalším průběhu závodu. V jedenáctém kole byl po bitvě s Buemim nucen ze závodu odstoupit. "Poté jsem se snažil získat nějaké pozice zpátky, předjel jsem několik aut a dostal se za Buemiho. Jakožto jezdec vpředu měl právo na volbu stopy, což také udělal. Jel po levé straně, ale když jsem se já dostal napravo, najel do mě. Musel o mně vědět. Nenechal mi žádný prostor a já jsem byl vytlačen na trávu. Pak už se nic dělat nedalo," postěžoval si Heidfeld.

Toro Rosso
Oba jezdci Toro Rosso tentokrát vyšli bodově naprázdno. Jaime Alguersuari byl po startu ze šestnáctého místa v cíli závodu dvanáctý. "Závod nebyl špatný a cítil jsem, že jsme udělali dobrou práci, když uvážím, z jaké výchozí pozice jsme startovali. Každopádně naše závodní tempo nebylo tak dobré jako ve Valencii nebo na Silverstone a trochu jsem s tím zápasil, hlavně při brzdění. Pozitivní je, že naše strategie bylo dobrá a tým si při zastávkách v boxech vedl skvěle. Vše, co teď můžeme dělat je, vzhlížet k závodu v Budapešti, kde, jak doufám, budeme opět schopni bodovat," řekl Španěl. Sébastiena Buemiho odsoudila k bojům v druhé polovině startovního pole sobotní diskvalifikace. Do závodu tak odstartoval z posledního místa. Další nepříjemnost Švýcara potkala při kolizi s Heidfeldem, ze které vyvázl s propíchnutou pneumatikou. V závodě nakonec skončil patnáctý.  "Naneštěstí jsem měl nastavení do mokra, ale žádný déšť nepřišel, takže to nebyl ten nejvhodnější set-up pro závod. Poté do mě najel v šikaně Heidfeld a já jsem píchnul pravé zadní kolo. Byl to víkend plný zklamání, se kterým nemůžeme být spokojeni, co se našeho výkonu týče," řekl Buemi. Po závodě byla kolize mezi Heidfeldem a Buemim vyšetřována sportovními komisaři, kteří rozhodli, že viníkem byl Švýcar a ve Velké ceně Maďarska mu bude udělena penalizace pěti míst na startovním roštu.

Williams
Po neúspěchu na domácí půdě si chtěl tým Williams ve Velké ceně Německa spravit chuť. Bohužel, stejně jako před čtrnácti dny, opouští Nürburgring bez bodů. Pastor Maldonado si v závodě oproti kvalifikaci pohoršil o jednu příčku, což znamenalo konečné čtrnácté místo. "Dnes to byl velice těžký závod. Ve druhém stintu jsme byli na měkčí sadě konkurenceschopní, ale když jsme přešli na středně tvrdou směs v poslední části závodu, začali jsme ztrácet," řekl Venezuelan. Rubense Barrichella zastavily technické problémy. Z jeho vozu unikal olej. "Po dobrém startu jsme na tom byli docela dobře a s naší strategií na dvě zastávky jsme byli v pohodě. Pak mi ale tým po rádiu řekl, že mi uniká olej. Chtěl jsem pokračovat, ale tým řekl, že to v žádném případě nepůjde. Bylo to správně rozhodnutí," uznal Barrichello.

Další článek: GP Německa 2011 - neděle